System Android Wear zostanie przemianowany na Wear OS

System Android Wear zostanie przemianowany na Wear OS

Android Wear, czyli platforma Google dedykowana smartwatchom, już wkrótce może doczekać się rebrandingu. Jak odkryli bowiem użytkownicy grzebiący w najnowszej wersji  Developer Preview systemu Android P, zamiast dotychczasowej nazwy zegarkowego systemu widnieje tam "Wear OS".

Poza zmianą nazwy, nowe jest także logo, ponieważ zamiast typowego znaku w kształcie zegarka, tym razem zdecydowano się n charakterystyczną literę "W". To oczywiście nie oznacza z automatu, że formalny rebranding nastąpi lada moment (może to potrać kilka dobrych miesięcy), ale jednoznacznie sugeruje, że prędzej czy później Google zdecyduje się na przemianowanie Android Wear. Jeśli mielibyśmy obstawiać, kiedy to nastąpi, to spodziewać można się, że wraz z premierą mobilnego systemu Android P, czyli jesienią tego roku, ale niewykluczone jest także, że amerykański gigant zdecyduje się na przedstawienie Wear OS już w maju w czasie konferencji deweloperskiej Google I/O (na pewno jednak jeszcze w tym roku).

Wygląda na to, że Google szykuje się do rebrandingu platformy Android Wear, która przemianowana zostanie na Wear OS

Jak na razie nie znamy jeszcze formalnych powodów stojących za tą zmianą, ale generalnie nietrudno się domyślić, czemu Google zamierza przemianować smartwatchową platformę na Wear OS. Podobnie jak to było z Goole Pay (wcześniej znane jako Android Pay), producent chce po prostu unikać używania nazwy Android w przypadku produktów, które nie są bezpośrednio związane z androidowymi urządzeniami (zegarki Android Wear są zaś kompatybilne z iPhone'ami). Poza tym, Google może chcieć tchnąć nowe życie w tę platformę, która nie radzi sobie ostatnio najlepiej, ponieważ z danych IDC wynika, że praktycznie nie istniała wśród 5 największych producentów urządzeń wearable w czwartym kwartale 2017 roku. Nawet piąte Huawei zawdzięcza swoją pozycję głównie opaskom fitnessowym, a nie zegarkom Android Wear.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: System Android Wear zostanie przemianowany na Wear OS

 0