Szczegóły specyfikacji składanego smartfona Oppo. Premiera spodziewana już w grudniu

Szczegóły specyfikacji składanego smartfona Oppo. Premiera spodziewana już w grudniu

Od dawna pojawią się doniesienia, że Oppo szykuje się do wypuszczenia na rynek swojego pierwszego składanego smartfona. Najnowsze przecieki sugerują, że urządzenie może zadebiutować już w grudniu i zdradzają również szczegóły specyfikacji telefonu.

Według Digital Chat Station pierwszy w historii składany smartfon Oppo będzie miał konstrukcję składaną do wewnątrz. Mówi się, że rozkłada się w tablet tak jak Galaxy Z Fold 3 i Huawei Mate X2. Źródło przecieku twierdzi, że zewnętrzny ekran będzie lekko zakrzywiony na krawędziach. Ten będzie miał częstotliwość odświeżania ograniczoną do 60 Hz i wyśrodkowany otwór na kamerkę do selfie.  

Najnowsze przecieki sugerują, że składany smartfon od Oppo może zadebiutować już w grudniu.

Szczegóły specyfikacji składanego smartfona Oppo. Premiera spodziewana już w grudniu

Z drugiej strony, wewnętrzny składany wyświetlacz będzie obsługiwać częstotliwość odświeżania do 120 Hz i posiadać ma dziurkę w lewym górnym rogu. To samo źródło wcześniej ujawniło, że główny wyświetlacz o przekątnej od 7,8 do 8 cali korzysta z technologii LTPO. W tym czasie informator powiedział również, że urządzenie działa na bazie oprogramowanie ColorOS opartego na Androidzie 11 i będzie napędzane przez procesor Qualcomm Snapdragon 888 SoC.

Co więcej, nowy post na Weibo sugeruje, że słuchawka będzie miała zamontowany z boku czujnik odcisków palców. Czytamy tu również, że moduł tylnej kamery telefonu będzie przypominał ten z serii Oppo Reno6. Informator ujawnia, że ​​w smartfonie znajdzie się potrójna kamera tylna, składająca się z jednostki głównej Sony IMX766 o rozdzielczości 50 MP, wspomaganego przez sensory Sony IMX481 o rozdzielczości 16 MP i Samsung ISOCELL S5K3M5 o rozdzielczości 13 MP. Wreszcie, urządzenie będzie wyposażone w aparat do selfie o rozdzielczości 32 MP, ale nie wiadomo, czy ten czujnik będzie znajdować się na zewnątrz, czy w środku.

Spodziewamy się dowiedzieć więcej o nadchodzącym składanym smartfonie Oppo w najbliższych dniach przed jego oficjalną premierą. Nie da się ukryć, że era składanych telefonów jest coraz bliżej i nie jest tajemnicą, że każdy duży producent pracuje nad własnym „składakiem”. Oczywiście technologia wciąż boryka się pewnymi problemami, a największym wydaje się fałda na środku ekranu, w miejscu zginania elastycznego wyświetlacza. Właśnie testujemy jeden z telefonów wykorzystujących tę technologię, więc wkrótce spodziewajcie się naszej opinii na ten temat. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szczegóły specyfikacji składanego smartfona Oppo. Premiera spodziewana już w grudniu

 0