Szef Gearbox zadowolony z sukcesu jaki odniósł Borderlands 3

Szef Gearbox zadowolony z sukcesu jaki odniósł Borderlands 3

Borderlands 3 trafił do sprzedaży wyłącznie na Epic Games Store co nie spodobało się pewnej części fanów zapoczątkowanej dziesięć lat temu serii, którzy po ogłoszeniu decyzji o współpracy wydawcy gry z platformą należącą do twórców Fortnite zalali wcześniejsze odsłony dostępne na Steam falą negatywnych recenzji niemających nic wspólnego z samą jakością produkcji. Z racji podzielonych opinii odnośnie sklepu Epic teoretycznie można było się obawiać tego, czy trzeci epizod odniesie większy sukces, ale jak wynika z dostępnych informacji poradził on sobie bardzo dobrze. Randy Pitchford, dyrektor generalny Gearbox stwierdził, że pod względem biznesowym premiera Borderlands 3 w wersji na PC była sukcesem. Jak twierdzi w szczytowym momencie 13 września, czyli dniu premiery liczba graczy była dwukrotnie wyższa niż rekordowa w Borderlands 2.

Dyrektor generalny Gearbox jest zadowolony z zainteresowania graczy jakim cieszył się Borderlands 3 w momencie swojej premiery.

Wychodzi więc na to, że mimo braku dostępności gry na Steam ta przynajmniej w momencie debiutu sprzedawała się na odpowiednio wysokim poziomie. Niestety Pitchford nie podzielił się z nami żadnymi danymi w kwestii liczby sprzedanych kopii, a te zapewne mogłyby wyglądać dość ciekawie. Warto wspomnieć, że sama produkcja cierpi na rozmaite błędy mogące utrudniać jej bezproblemowe funkcjonowanie. Występują m.in. problemy związane z DX12, a także spadającą płynnością rozgrywki czy wręcz „przycięciami” ekranu pojawiającymi się w zupełnie losowych sytuacjach. Co ciekawe przytoczone kłopoty obecne są nawet na topowych konfiguracjach sprzętowych wyposażonych w GeForce RTX 2080 Ti.

Teoretycznie wybawieniem może okazać się ustawienie wszystkiego na najniższe detale, aczkolwiek nikt nie gwarantuje, iż ta metoda zadziała w każdym przypadku, a ponadto kto mając spełniający zalecane wymagania komputer chciałby grać na najgorszej jakości? Bez wątpienia tego rodzaju wpadki mogą wpłynąć jak najbardziej negatywnie na dalszą sprzedaż Borderlands 3 dlatego też należy mieć nadzieję, że deweloperzy w miarę szybko uporają się z wszelkimi błędami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef Gearbox zadowolony z sukcesu jaki odniósł Borderlands 3

 0