Szef PlayStation wierzy, że PS5 sprzeda się lepiej niż PS4

Szef PlayStation wierzy, że PS5 sprzeda się lepiej niż PS4

Jim Ryan - szef działu PlayStation w Sony - jest przekonany co do sukcesu nadchodzącej konsoli nowej generacji. Jego zdaniem PlayStation 5 sprzeda się w ciągu pierwszych 5 miesięcy na rynku lepiej niż jej poprzednik, czyli PlayStation 4. Warto przypomnieć, że w roku fiskalnym trwającym od listopada 2013 roku do końca marca 2014 roku PS4 sprzedało się w liczbie około 7,5 mln egzemplarzy. Tym samym Ryan przewiduje, że od 12 listopada 2020 do 31 marca 2021 PlayStation 5 sprzeda się w jeszcze większej liczbie. Takie zdanie wyraził w wywiadzie z koreańskim serwisem Naver. Nie wiadomo, na jakiej podstawie szef PlayStation przewiduje aż tak duży sukces konsoli, ale biorąc pod uwagę szybkie wyprzedanie wszystkich modeli dostępnych w przedsprzedaży, nie jest to wcale takie niemożliwe.

Jim Ryan - szef PlayStation, jest przekonany, że PlayStation 5 sprzeda się w pierwszych 5 miesiącach lepiej niż PlayStation 4.

Sony PlayStation 5

W tym miejscu warto zauważyć jeszcze jedną rzecz. PlayStation 5 najpierw zadebiutuje 12 listopada między innymi w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Po tygodniu, czyli 19 listopada, trafi na pozostałe rynki, w tym również do Europy. Co prawda PlayStation 4 również zadebiutowało w listopadzie, ale w jego 19. dniu i to w USA. Na Stary Kontynent konsola trafiła 10 dni później, czyli 29 listopada. Jakby tego było mało, to w Japonii na sklepowych półkach pojawiła się jeszcze później, bo dopiero 22 lutego. Zatem PS5 będzie od razu dostępne w szerszej dystrybucji i chociażby z tego powodu ma szansę sprzedać się lepiej. Pobicie wyniku 7,5 mln egzemplarzy w pierwszych 5 miesiącach nie jest tak niemożliwe, jak mogłoby się pierwotnie wydawać.

Na pewno w najbliższych miesiącach głównym tematem w świecie gier i nowych technologii będą właśnie konsole nowej generacji. Sony stara się kusić graczy tytułami ekskluzywnymi z God of War czy nowym Spider-Manem na czele. Z kolei Microsoft przyjął zupełnie inną taktykę, oferując swoje produkcje również na PC-tach i dokładając do tego ciekawe usługi, jak chociażby Xbox Game Pass. Co okaże się bardziej skuteczne? Ciężko przewidzieć. Na pewno ogromną rolę odegra również przywiązane graczy do danej platformy i tutaj to Sony ma przewagę nad swoim konkurentem. Zresztą wielu ekspertów przewiduje, że to PlayStation 5 wygra kolejną generację. Nie bez powodu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef PlayStation wierzy, że PS5 sprzeda się lepiej niż PS4

 0