Szef Xbox chce by usługa Game Pass trafiła na PC

Szef Xbox chce by usługa Game Pass trafiła na PC

Od wczoraj wszyscy posiadacze konsol Xbox One mogą cieszyć się nową usługą abonamentową - Xbox Game Pass. Jak się okazuje, Microsoft nie chce jej ograniczać jedynie do tej platformy.

Xbox Game Pass oferuje dostęp do 112 tytułów w ramach miesięcznego abonamentu w wysokości 29,99 PLN. W bibliotece dostępnych gier znajdziemy zarówno pozycje z Xbox One, jak i Xbox 360 - te drugie dostępne w ramach kompatybilności wstecznej. Phil Spencer wczoraj dziękował za wyjątkowo duże zainteresowanie usługą. Przy okazji zapytałem go, co sądzi o wprowadzeniu subskrypcji na komputery osobiste dzięki inicjatywie Xbox Play Anywhere. Szef marki Xbox odparł, że z wielką chęcią chciałby wprowadzić Xbox Game Pass także na PC, ale zasugerował, że trzeba będzie jeszcze poczekać na więcej gier tego typu. Oczywiście nie ma w tym oświadczeniu nic dziwnego - siłą rzeczy wszystkie produkcje wydawane przez Microsoft od sierpnia ubiegłego roku, a także coraz więcej tytułów third-party umożliwia cross-play i cross-buy, a więc możliwość skorzystania z abonamentu na PC jest pozytywnym "skutkiem ubocznym" programu Play Anywhere.

Xbox Game Pass jest drugą, po EA Access usługą subskrypcyjną na Xbox One oferującą dostęp do biblioteki gier w zamian za comiesięczną opłatę. 

Xbox Game Pass dostępny jest od wczoraj dla wszystkich posiadaczy konsol Xbox One. Aby skorzystać z usługi niewymagany jest abonament Xbox Live Gold, aczkolwiek osoby z aktywną subskrypcją Gold będą mogły wypróbować Xbox Game Pass za darmo. Z momentem wprowadzenia pierwszych tytułów Xbox Play Anywhere, gracze preferujący komputery osobiste mieliby jedną istotną przewagę nad konsolowcami - nie musieliby płacić za możliwość rozgrywki wieloosobowej. Na dzień 19 maja, lista dostępnych gier w ramach Play Anywhere jest następująca:

 

 

 

W przyszłości zostaną natomiast dodane:

Łącznie dostępnych w ten sposób jest obecnie 19 gier, a kolejnych 17 zostanie dodanych w najbliższym czasie (większość jeszcze w tym roku), a potencjalnie dowiemy się o kolejnych już niebawem, na targach E3. Warto pamiętać, że każda przyszła produkcja Microsoftu będzie domyślnie częścią tego programu, a więc także nadchodząca Forza Motorsport 7 oraz (jeśli Microsoft nie zmieni zdanie) także Halo 6. Główną zaletą Xbox Play Anywhere jest użyczenie podwójnej licencji w jednej cenie, zarówno na Xbox One, jak i PC z Windows 10. Ponadto tytuły oferowane w ten sposób synchronizują jednocześnie zapisane stany gry pomiędzy obydwoma platformami, umożliwiając w ten sposób szybkie przeskakiwanie z jednego sprzętu na drugi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef Xbox chce by usługa Game Pass trafiła na PC

 0