Szef Xbox: Game Pass ma pojawić się na wszystkich urządzeniach

Szef Xbox: Game Pass ma pojawić się na wszystkich urządzeniach

Xbox Game Pass w ostatnim czasie stał się bardzo popularną usługą, w ramach której opłacając miesięczną subskrypcję otrzymujemy dostęp do katalogu około 200 gier dedykowanych konsoli Xbox One oraz w mniejszym stopniu komputerom. Obecnie jest to ekskluzywny produkt Microsoftu, niedostępny chociażby na platformach PlayStation 4 czy Nintendo Switch. Jednak w ostatnim czasie pojawiły się dość wiarygodne plotki odnośnie udostępnienia Xbox Game Pass również na pozostałych systemach, zaś cała ekspansja miałaby rozpocząć się od urządzeń mobilnych wyposażonych w Androida i iOS (potem usługa trafiłaby na Switch). Tymczasem teraz stanowisko w sprawie postanowiła zabrać najważniejsza persona w Microsofcie zajmująca się branżą gier, czyli szef marki Xbox, Phil Spencer.

Phil Spencer potwierdził, że Microsoft zamierza udostępnić usługę Xbox Game Pass również na konkurencyjnych platformach sprzętowych.

Według serwisu GeekWire, Spencer stworzył bardzo konkretne plany w kwestii dalszego rozwoju Xbox Game Pass na innych platformach, a kluczową rolę w jego realizacji odegra nowość w postaci chmurowego projektu xCloud. Sam Spencer w ramach ostatniego wywiadu stwierdził natomiast, iż chcą wprowadzić Xbox Game Pass na dosłownie każde urządzenie, na którym istnieje zapotrzebowanie na gaming. Ponadto według jego opinii chodzi tutaj nie tylko o oczywiste i realne przychody, jakie amerykański gigant zainkasowałby z tego importu, ale także umożliwienie ludziom zapoznania się z produkcjami dotychczas pozostającymi poza ich zasięgiem z racji wyłączności. 

Spencer zauważa też, że nie należy zawracać sobie głowy fizyczną sprzedażą konsol. "To nie jest miejsce, gdzie zarabia się pieniądze. Generuje się je na sprzedaży gier oraz ich udostępnianiu innym użytkownikom. Microsoft w przeciwieństwie do Sony, kurczowo trzymającego swoje produkcje na wyłączność, stara się zrobić wiele, abyśmy mogli ogrywać pozycje dostępne wcześniej jedynie na Xbox. Idealnym przykładem są eksperymenty z technologią umożliwiającą uruchomienie gier z konsoli Zielonych na PC bez konieczności posiadania tego pierwszego sprzętu. Teraz kolejnym krokiem są z kolei systemy mobilne oraz Nintendo Switch, zaś więcej detali poznamy na rozpoczynającym się 17 marca Game Developers Convention.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef Xbox: Game Pass ma pojawić się na wszystkich urządzeniach

 0