Szef Xbox: zainteresowanie Xbox Game Pass jest naprawdę duże

Szef Xbox: zainteresowanie Xbox Game Pass jest naprawdę duże

Już w Dzień Dziecka zadebiutuje nowa usługa subskrypcyjna Xbox One zwana Xbox Game Pass. Może ona okazać się dla branży gier wideo małą rewolucją. Phil Spencer wypowiadał się niedawno o dotyczącym jej zainteresowaniu.

Co prawda usługa startuje oficjalnie dopiero 1 czerwca, ale od zeszłego tygodnia mogą z niej skorzystać posiadacze aktywnej subskrypcji Xbox Live Gold w formie 14-dniowego okresu próbnego. W ramach Xbox Game Pass zyskujemy dostęp do ponad 100 (dokładnie 111) gier - zarówno z Xbox One, jak i Xbox 360. Te ostatnie oczywiście są także grywalne na One dzięki kompatybilności wstecznej. Już teraz dostępne są między innymi takie tytuły, jak Halo 5: Guardians, Mad Max, Payday 2, Sunset Overdrive, Resident Evil 0, Blood Bowl 2, DmC: Devil May Cry, Layers of Fear, Gears of War: Ultimate Edition, czy ScreamRide. Phil Spencer podkreślił ostatnio na Twitterze, że usługa cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Liczba osób, które do tej pory wypróbowały usługę jest wysoka a informacje zwrotne otrzymywane od osób z niej korzystających są niezwykle pozytywne.

Phil Spencer wypowiada się nt. zainteresowania usługą Xbox Game Pass

 

Xbox Game Pass dostępny jest obecnie w 31 regionach, w tym Polsce, gdzie lokalny oddział Xboksa wycenił go na 29,99 PLN za miesiąc - znacznie korzystniej niż w Ameryce (9,99 USD) czy Wielkiej Brytanii (7,99 GBP). Katalog oferowanych gier będzie odświeżany co miesiąc, przy czym niektóre z nich pozostaną na dłużej, a niektóre ulegną rotacji. Warto zauważyć kilka obopólnych i mniej oczywistych korzyści wynikających z tego programu, który często nazywany jest Netflixem gier wideo. Oprócz tego, że starsze i / lub bardziej budżetowe produkcje otrzymują drugą szansę, to także gracze o ograniczonych środkach finansowych też będą mogli znaleźć tutaj coś dla siebie. Także osoby pragnące nadrobić zaległości w obliczu tak niskiej ceny będą mogły czuć się zachęcone. Na dodatek Xbox Game Pass z ekonomicznego punktu widzenia może on zaktywizować osoby, które nie posiadają Xbox Live Gold. Co więcej, dzięki inicjatywie Xbox Play Anywhere, mogą być wprowadzane gry dostępne zarówno na PC, jak i Xbox One. Chwilowo takich tytułów nie ma, lecz z czasem Microsoft mógłby skusić także i osoby grające na komputerach osobistych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef Xbox: zainteresowanie Xbox Game Pass jest naprawdę duże

 0