Szef Zielonych uspokaja TSMC. NVIDIA zdradza plany odnośnie kolejnej generacji GPU

Szef Zielonych uspokaja TSMC. NVIDIA zdradza plany odnośnie kolejnej generacji GPU

Szef NVIDII, Jensen Huang, wywołał ostatnio sporo szumu, kiedy bez ogródek zdradził, że jego firma w przyszłości może skorzystać z usług produkcyjnych Intela dla ich kolejnych generacji GPU. W trakcie kolejnej sesji Q&A na Computex postanowił jednak uspokoić swojego dotychczasowego partnera TSMC, gdyż potwierdził, że to właśnie tajwański producent będzie odpowiedzialny za kolejną generację grafik przedsiębiorstwa.  

NVIDIA czuje się bezpiecznie z TSMC

Reuters donosi, że podczas sesji pytań i odpowiedzi na targach Computex w Tajpej, dyrektor generalny Jensen Huang powiedział mediom, że czuje się bezpiecznie polegając w dużym stopniu na TSMC i że ich chipy nowej generacji będą produkowane właśnie w Taiwanese Semiconductor Manufacturing Company. Trzeba pamiętać, że to zapewnienie następuje w momencie, gdy Tajwan jest zagrożony atakiem militarnym ze strony Chin, bo napięcie między stronami od wielu miesięcy tylko rośnie. 

Dyrektor generalny Jensen Huang powiedział, że czuje się bezpiecznie polegając w dużym stopniu na TSMC.

Obecnie wszystkie procesory graficzne NVIDIA są wytwarzane na najnowocześniejszych litografiach TSMC i oczekuje się, że będzie to kontynuowane w przyszłości. Na targach Computex 2023 NVIDIA zaprezentowała swój harmonogram GPU, który potwierdza, że ​​chipy Hopper-Next pojawią się w 2024 roku i według plotek ta generacja będzie korzystać z 3 nm litografii. Co ciekawe, według ostatnich pogłosek, Hopper-Next zadebiutuje w kartach graficznych dla graczy pod nazwą Blackwell. Architektura nosi imię Davida Harolda Blackwella (24 kwietnia 1919 - 8 lipca 2010), amerykańskiego statystyka i matematyka, który wniósł znaczący wkład w teorię gier, teorię prawdopodobieństwa, teorię informacji i statystykę.

Kolejna generacja GPU 

Huang podkreślił, że następna generacja produktów jego firmy będzie również wytwarzana przez TSMC, jednocześnie chwaląc tego producenta za proces dywersyfikacji w różnych regionach geograficznych. NVIDIA jest jednak również otwarta na produkcję swoich chipów w innych fabrykach, jeśli pojawią się ograniczenia w dostawach od TSMC. Firma współpracuje już z Samsungiem, a także, jak wspominaliśmy przed chwilą, niedawno zasugerowała użycie fabryk Intela. Gigant z Santa Clara powiedział zaś, że jest otwarty na współpracę z AMD oraz NVIDIĄ i chciałby, aby fabryki Intela były wykorzystywane do produkcji układów graficznych i procesorów od konkurentów.

Przypominamy też, że NVIDIA jest od tygodnia częścią elitarnego klubu firm o wartości przeszło biliona dolarów, a to dzięki popularności sztucznej inteligencji, która wyniosła Zielonych na nowe wyżyny. Jednak pomimo ogromnego rozwoju centrów danych i sztucznej inteligencji, Jensen Huang zapewnił graczy, że o nich pamięta i nadal są głównym filarem biznesu firmy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szef Zielonych uspokaja TSMC. NVIDIA zdradza plany odnośnie kolejnej generacji GPU

 0