Szefowa YouTube złożyła rezygnację. Znamy następcę Susan Wojcicki

Szefowa YouTube złożyła rezygnację. Znamy następcę Susan Wojcicki

Szefowa YouTube, Susan Wojcicki złożyła rezygnację i zapowiedziała nowy etap w swoim życiu. Kobieta żegna się z platformą po 25 latach działalności i zamierza skupić się m.in. na rodzinie oraz innych obowiązkach.

Susan Wojcicki pełniła funkcję CEO YouTube od 2014 roku. Dziś jednak jej czas dobiegł końca, o czym poinformowała pracowników w czwartek rano. Wojcicki, która dołączyła do Google w 1999 roku jako szesnasty pracownik, napisała w notatce, że zdecydowała zrezygnować ze stanowiska szefa YouTube i rozpocząć nowy rozdział poświęcony rodzinie, zdrowiu oraz projektom osobistym. Zastąpi ją obecny szef produktu YouTube, Neal Mohan. "Spędziłam prawie 15 lat mojej kariery pracując z Nealem, poczynając od tego, gdy przeszedł do Google wraz z przejęciem DoubleClick w 2007 r." — napisała Wojcicki. Ustępująca szefowa pochwaliła swego następcę przyznając, iż przeszedł wiele szczebli kariery.

Szefowa YouTube, Susan Wojcicki ogłosiła odejście ze stanowiska.

YouTube

"Ma wspaniałe wyczucie naszego produktu, naszego biznesu, naszych twórców i społeczności użytkowników oraz naszych pracowników. Neal będzie wspaniałym liderem dla YouTube" — dodała. Warto wspomnieć, że Wojcicki w 1998 roku wynajęła swój garaż dwóm założycielom Google, Larry'emu Page'owi i Sergeyowi Brinowi. Gigant technologiczny kupił YouTube za 1,65 miliarda dolarów w 2006 roku. W 2022 roku platforma reklamowa serwisu wideo wygenerowała 29,2 miliarda dolarów, co stanowi około 10 procent przychodów Alphabet, do którego należy również Google. Susan Wojcicki zapewniła, iż pomoże w tematach związanych ze zmianą lidera.

Wojcicki będzie więc wspierać Neala i pomagać w procesie transformacji wliczając do tego szkolenia pracowników oraz spotkania z twórcami treści. Nie jest to odejście całkowite z platformy, bo Wojcicki uzgodniła, iż obejmie funkcję doradczą w całym Google i Alphabecie. W czasie, gdy Wojcicki była u steru, wprowadziła ukierunkowany model reklamy wideo, jednocześnie pielęgnując „ekonomię twórców”. Nie wszystko szło po jej myśli ze względu na bojkot reklamodawców mający miejsce w 2017 roku. Chodziło wówczas o umieszczanie reklam obok kontrowersyjnych materiałów religijnych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szefowa YouTube złożyła rezygnację. Znamy następcę Susan Wojcicki

 0