Sześciordzeniowe AMD Ryzen dopiero w drugim kwartale 2017

Sześciordzeniowe AMD Ryzen dopiero w drugim kwartale 2017

Można już zamawiać trzy najmocniejsze, ośmiordzeniowe procesory z serii AMD Ryzen. Niestety, na słabsze konstrukcje z mniejszą liczbą rdzeni przyjdzie nam jeszcze poczekać, nawet do drugiej połowy roku.

Można powiedzieć, że procesory AMD Ryzen z architekturą Zen już zadebiutowały. Co prawda oficjalna premiera będzie miała miejsce dopiero za kilka dni – 2 marca, ale trzy najwydajniejsze modele można już zamawiać w przedsprzedaży. Ryzen 7 1800X, 1700X i 1700 są już dostępne na całym świecie, w tym także w polskich sklepach. Nie ma jednak co ukrywać, są to egzemplarze dla naprawdę wymagających użytkowników. Chociaż ceny, w porównaniu do konkurencji, wydają się dość atrakcyjne, to jednak niewiele osób stać na wydanie co najmniej 1500 zł na procesor. Co w takim razie z tańszymi układami z serii Ryzen 5 oraz Ryzen 3? Okazuje się, że przyjdzie nam na nie jeszcze poczekać. Na niektóre nawet do drugiej połowy 2017 roku.

Procesory AMD Ryzen 7 są już dostępne w sprzedaży, ale co z modelami sześcio- i czterordzeniowymi z serii Ryzen 5 i Ryzen 3? Niestety, będziemy musieli na nie jeszcze trochę poczekać.

AMD Ryzen

W tym momencie na rynku zadebiutowały jedynie trzy najmocniejsze jednostki AMD Ryzen 7. Jednak od dawna wiadomo, że „Czerwoni” mają w planach także wolniejsze a zarazem tańsze wersje, oznaczone jako Ryzen 5 oraz Ryzen 3. Kiedy one zadebiutują? Wszystko wskazuje na to, że sześciordzeniowe egzemplarze pojawią się na sklepowych półach w drugim kwartale 2017 roku, czyli między początkiem kwietnia, a końcem czerwca. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Z kolei na Ryzeny 3 z czterema rdzeniami przyjdzie nam poczekać do drugiej połowy roku, ale znowu nie znamy precyzyjnego terminu wprowadzenia procesorów do sprzedaży. Szkoda, że AMD nie udało się wypuścić jednocześnie wszystkich układów, ale przynajmniej niecierpliwi najprawdopodobniej nie będą czekać kolejnych miesięcy i kupią któryś z już dostępnych wariantów, a to zysk dla producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sześciordzeniowe AMD Ryzen dopiero w drugim kwartale 2017

 0