Szklany ekran w Galaxy Z Flip równie delikatny co w Galaxy Fold

Szklany ekran w Galaxy Z Flip równie delikatny co w Galaxy Fold

Kiedy w ubiegłym tygodniu Samsung zaprezentował swój nowy składany telefon, Galaxy Z Flip, wiele uwagi poświęcił nowemu ekranowi zastosowanemu w tym modelu, który wykonany jest z bardzo cienkiego szkła. W teorii przekładać ma się to na większą wytrzymałość od niezwykle delikatnego plastikowego ekranu, który znajduje się w pierwszym składanym smartfonie tego producenta, czyli Galaxy Fold. W rzeczywistości okazuje się jednak, że szkło w tym przypadku niewiele różni się od plastiku. JerryRigEverything (aka Zack Nelson) postanowił bowiem poddać ekran Galaxy Z Flip testom wytrzymałości i rezultaty tych eksperymentów są mocno rozczarowujące. Okazuje się bowiem, że wyświetlacz rysuje się tak samo łatwo w Galaxy Fold i Motoroli Razr, do tego stopnia, że nawet paznokciem możemy zostawić trwały ślad na jego powierzchni. Testy przebijania i odporności na ciepło nie wypadły zaś o wiele lepiej.

Wyświetlacz Galaxy Z Flip rysuje się tak samo łatwo w Galaxy Fold i Motoroli Razr, do tego stopnia, że nawet paznokciem możemy zostawić trwały ślad na jego powierzchni.

JerryRigEverything sugeruje nawet, że Samsung w rzeczywistości nie użył prawdziwego szkła, tylko wykorzystał swoistą szklano-polimerową hybrydę. Jego zdaniem jest to zwykłe wprowadzanie konsumentów w błąd, ponieważ jak podkreśla, jeśli reklamujesz coś jako szkło, to powinno zachowywać się ja szkło. Sytuacja może być jednak nieco bardziej skomplikowana niż może się wydawać, ponieważ firma nigdy nie promowała ekranu nowego składanego modelu jako bardziej wytrzymałego. Samsung w odpowiedzi na te zarzuty powtarza, że Falaxy Z Flip korzysta z „Ultra Thin Glass”, ale dzięki temu zapewnia „smukły wygląd premium i oferuje immersyjne doznania podczas oglądania”. Producent podkreślił, że wciąż musimy obchodzić się delikatnie z ekranem i na jego wierzchu zastosowano warstwę ochronną. Tym samym producent sam przyznaje, że zastosowane „szkło” jest bardzo delikatne.

Co więcej, producent potwierdził, że podobnie jak w przypadku modeli Galaxy Fold, w Galaxy Z Flip także przysługiwać będzie nam jednorazowa wymiana ekranu w niższej cenie (119 USD),  a w wybranych punktach Samsunga i UBreakiFix  można będzie jednorazowo zdecydować się na aplikację protektora na ekran. Jak zaznaczyliśmy, Samsung od początku reklamował, że zastosowane szkło ma przekładać się na atrakcyjniejszy wygląd i lepsze doznania podczas oglądania treści na ekranie, a nie większą wytrzymałość. Test JerryRigEverything udowadnia zaś, że składane smartfony wciąż mają duży problem z wytrzymałością ekranu i trzeba brać to pod uwagę przy zakupie, ponieważ ewentualne przyszłe wymiany mogą okazać się bardzo kosztowne.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szklany ekran w Galaxy Z Flip równie delikatny co w Galaxy Fold

 0