Sztuczna Inteligencja od Google przerażająco dokładnie wylicza szanse zgonu

Sztuczna Inteligencja od Google przerażająco dokładnie wylicza szanse zgonu

Google stworzyło algorytm, który podczas testów w dwóch placówkach medycznych pokazał niesamowite możliwości w przewidywaniu prawdopodobieństwa śmierci pacjentów.

Nie ulega wątpliwości, że sztuczna inteligencja będzie odgrywać znaczącą rolę w przyszłości rasy ludzkiej. I choć wiele osób obawia się, że zamiast nam pomagać, doprowadzi ona do naszego upadku, to bezdyskusyjnie sztuczna inteligencja rozwija się w niesamowicie szybkim tempie, a jej odbiór zależy wyłącznie od posiadanego poziomu optymizmu. Najnowsze osiągnięcie Google w tej dziedzinie pokazuje niesamowite możliwości SI, które póki co dalekie jest od morderczych skłonności. Podczas testów przeprowadzanych w szpitalach, sztuczna inteligencja od Google byłą w stanie z powodzeniem przewidzieć prawdopodobieństwo śmierci pacjentów z niepokojącą dokładnością. Wygląda na to, że wśród tych wszystkich informacji, które gromadzi o nas Google, znajdują się również te o naszej dacie przydatności. Sztuczna inteligencja została zaimplementowana w dwóch szpitalach, gdzie prowadzono testy. Nie podano informacji, w których dokładnie szpitalach Google dokonywało badań i jest to zapewne efekt umów z placówkami, które obawiały się reakcji pacjentów na takie działania.

Sztuczna Inteligencja od Google potrafi z przerażającą precyzją przewidzieć śmierć pacjenta

Sztuczna inteligencja, którą nazwano algorytmem "Medyczny Mózg", była wykorzystywana do obliczania prawdopodobieństwa przeżycia lub śmierci pacjentów. W pierwszym ze szpitali SI przewidziało śmierć z dokładnością 93%. W drugiej placówce wynik był jeszcze lepszy, bo poprawność trafień wyniosła 95%. Okazało się, że zdolności Google do przewidywania śmierci pacjentów sprawdzały się dużo lepiej niż szpitalne metody. Jednym z bardziej interesujących przypadków, była kobieta, u której zdiagnozowano raka piersi. Szpital bazując na własnej metodologii dał kobiecie 9,3% szans na powikłania zakończone zgonem. AI również potwierdziło, że szanse na przeżycie są dużo większe, jednak prawdopodobieństw śmierci algorytm wyliczył już na 19,9%. Ostatecznie niestety kobieta zmarła, co pokazało, że obie metody w tym konkretnym przypadku zawiodły, jednak algorytm mimo wszystko pomylił się mniej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sztuczna Inteligencja od Google przerażająco dokładnie wylicza szanse zgonu

 0