Sztuczna inteligencja prezesem chińskiego dewelopera gier i to na pokładzie Enterprise ze Star Treka

Sztuczna inteligencja prezesem chińskiego dewelopera gier i to na pokładzie Enterprise ze Star Treka

Zajmująca się grami mobilnymi firma NetDragon Websoft z siedzibą w Chinach, wyznaczyła wirtualną postać wspieraną przez sztuczną inteligencję na stanowisko dyrektora generalnego. Nowy prezes nazywa się Tang Yu.

Nominacja została dokonana 26 sierpnia, a wirtualna CEO, pani Tang Yu, rozpoczęła pracę w głównej spółce zależnej, Fujian NetDragon Websoft. Zgodnie z oświadczeniem firmy, Tang Yu będzie nieocenionym wsparciem przy podejmowaniu decyzji w codziennej działalności firmy i zapewni bardziej efektywny system zarządzania ryzykiem. System będzie również wykorzystywany jako centrum danych w czasie rzeczywistym i narzędzie analityczne dla zarządu. Do obowiązków Tang Yu należy również zapewnienie pracownikom sprawiedliwego środowiska pracy.

Jeden z najbardziej szanowanych w Chinach twórców gier online i oprogramowania z sektora edukacji wprowadził na stanowisko CEO wirtualną postać napędzaną przez algorytmy sztucznej inteligencji. Pani Tang Yu będzie wsparciem zarządu przy podejmowaniu decyzji w zakresie ryzyka, środowiska pracy, optymalizacji zadań i wielu innych. A to wszystko w siedzibie firmy, której kształt jest znany wszystkim fanom Star Treka.

Firma twierdzi, że dzisiejsza technologia nie ma sensu bez sztucznej inteligencji, dlatego też założyciel firmy dr Dejian Liu również podkreśla wagę tej decyzji w firmie „Wierzymy, że sztuczna inteligencja to przyszłość zarządzania przedsiębiorstwem, a mianowanie pani Tang Yu jest wyrazem naszego zaangażowania w rzeczywiste wykorzystanie sztucznej inteligencji do zmiany sposobu, w jaki prowadzimy naszą działalność i ostatecznie napędzania naszego przyszłego strategicznego wzrostu. Patrząc w przyszłość, będziemy nadal rozwijać nasze algorytmy stojące za Tang Yu, aby zbudować otwarty, interaktywny i wysoce przejrzysty model zarządzania, stopniowo przekształcając się w społeczność roboczą opartą na metawersie, co pozwoli nam przyciągnąć znacznie szerszą bazę talentów na całym świecie i daje nam możliwość osiągnięcia większych celów” – dodał Dejian Liu.

NetDragon to jeden z najbardziej szanowanych i znanych twórców gier online w Chinach. Firma istnieje od 1999 roku i wyprodukowała wiele popularnych gier, w tym Eudemons Online, Heroes Evolved, Conquer Online i Under Oath. Mając na uwadze cel kierownictwa, jakim jest zbudowanie największej globalnej społeczności edukacyjnej online i dostarczenie prawdziwie zintegrowanych rozwiązań nauczania mieszanego do każdej szkoły na świecie. W 2010 r. firma NetDragon Websoft rozpoczęła pracę w dziedzinie edukacji, aby stworzyć „największą społeczność edukacyjną na arenie międzynarodowej”. Firma dokonała również kilku przejęć w obszarach społeczności i edukacji, w tym założyła Centrum Badań Cyfrowych UNT-NetDragon we współpracy z Uniwersytetem Północnego Teksasu.

 
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sztuczna inteligencja prezesem chińskiego dewelopera gier i to na pokładzie Enterprise ze Star Treka

 0