Szukacie PS5? Będzie ciężko, bo „wszystko się sprzedało”

Szukacie PS5? Będzie ciężko, bo „wszystko się sprzedało”

Promocje na Black Friday i Cyber Monday rozpoczną gorączkę zakupowego szaleństwa i wielu graczy zapewne liczy na to, że sklepy w tym przedświątecznym okresie oferować będą choćby niewielkie ilości next-genowych konsol. O ile bowiem Xbox Series X i Series S można zakupić jeszcze w polskich sklepach (choć Microsoft ostrzega, że problemy z jego dostępnością mogą potrwać do wiosny), tak PlayStation 5 całkowicie wymiotło ze sklepowych półek i na chwilę obecną nowe konsole Sony zakupić można jedynie na portalach aukcyjnych, gdzie trzeba zapłacić za nie dwa, z czasem nawet trzy razy więcej niż wynosi ich sugerowana cena. Niestety nie mamy najlepszych wieści dla fanów PlayStation.

„Wszystko się wyprzedało. Absolutnie wszystko się wyprzedało” - zapewnia Jim Ryan z Sony Interactive Entertainment.

Ten rok generalnie jest bardzo specyficzny i to nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa. Mowa tu szczególnie o jego końcówce, gdzie przeważnie mamy do czynienia z gorącymi premierami, które napędzać mają zakupy w okresie przedświątecznym. Tych nie brakowało, ale ich dostępność sprawia, że zakup często graniczy z cudem, o ile nie chcemy przepłacać na wspomnianych portalach aukcyjnych. Problemy z zakupem dotyczą nie tylko next-genowych konsol od Sony i Microsoftu, ale także podzespołów komputerowych z nowymi kartami graficznymi NVIDII (seria GeForce RTX 30) i AMD (seria Radeon RX 6000) na czele. Niewiele lepiej wygląda też sytuacja z procesorami AMD z serii Ryzen 5000. 

Wracając do dostępności PlayStation 5, Jim Ryan, czyli dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, w rozmowie z rosyjską agencją prasową TASS stwierdził wprost: „Wszystko się wyprzedało. Absolutnie wszystko się wyprzedało”. Szef SIE dodał, że „wszystko będzie wyprzedane także w Rosji, nie ma żadnych wątpliwości”. „Spędziłem dużą część roku starając się upewnić, że jesteśmy w stanie wygenerować odpowiednie zapotrzebowanie na produkt. A teraz, jeśli chodzi o moją działalność, spędzam dużo więcej czasu na próbie zwiększenia podaży, aby sprostać temu zapotrzebowaniu” - tłumaczy Ryan. Niestety przedstawiciel nie zdradził, kiedy możemy spodziewać się kolejnych partii sprzętu w sklepach, ale z ostatnich doniesień wynika, że problemy z dostępnością konsoli PS5 mogą potrwać jeszcze miesiące. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szukacie PS5? Będzie ciężko, bo „wszystko się sprzedało”

 0