Szykujcie miejsce na dysku. Wiemy, ile waży Starfield

Szykujcie miejsce na dysku. Wiemy, ile waży Starfield

Starfield będzie zdecydowanie największym jak dotąd tytułem Bethesda Game Studios, bo gra zajmie wyraźnie ponad 100 GB.

Ponieważ gry wideo stają się coraz większe i coraz bardziej złożone, ich rozmiar rośnie, a niektóre z największych gier zajmują obecnie prawie 250 GB. Na szczęście, dzięki relatywnie niedużym dyskom SSD wbudowanym w konsole obecnej generacji, producenci muszą się ograniczać i wiele tytułów zamyka się w stosunkowo skromnych rozmiarach. To nie dotyczy jednak Starfielda. 

Starfield w złocie

Starfield oficjalnie uzyskał status Gold, co oznacza, że premiera gry 6 września jest niezagrożona. Oprócz tego posiadacze Xboxa mogą już wstępnie pobrać grę na swoje platformy, więc poznaliśmy oficjalne rozmiary plików gry zarówno na PC, jak i na tej konsoli.

Gracze, którzy planują grać w Starfielda na PC, będą musieli zwolnić blisko 140 GB.

starfield

Rozmiar gry

Gracze, którzy planują grać w Starfielda na PC, będą musieli zwolnić blisko 140 GB (dokładnie 139,84 GB) na dysku. Chociaż wersja Xbox jest nieco mniejsza, to nadal zajmie sporo, bo 126,1 GB. Nie jest jasne, czy ta liczba dotyczy wersji Starfield na Xbox Series X czy S – choć prawdopodobnie chodzi o mocniejszą konsolę Microsoftu.

Dla porównania, najnowsza iteracja Skyrim (Anniversary Edition) zajmuje zaledwie 12 GB. Tymczasem Fallout 4 wymaga nieco mniej niż 40 GB (nie licząc pakietu tekstur o wysokiej rozdzielczości). Wreszcie, najnowsza gra od Bethesda Game Studios, Fallout 76, zajmuje łącznie 80 GB. To dobrze pokazuje skalę Starfielda.

Oczywiście rozmiar pliku nie jest równoznaczny z rzeczywistym rozmiarem/skalą gry, ponieważ No Man’s Sky i jego 18 trylionów planet wymaga zaledwie 15 GB. Niemniej jednak liczymy na ogromną epicką przygodę w kosmosie. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Szykujcie miejsce na dysku. Wiemy, ile waży Starfield

 0