T-Create Expert od TeamGroup to niezwykle wytrzymały dysk do kopania Chia

T-Create Expert od TeamGroup to niezwykle wytrzymały dysk do kopania Chia

Biorąc pod uwagę, że istnieją karty graficzne zaprojektowane specjalnie do kopania kryptowalut, fakt, że zaczynają powstawać dyski SSD o niezwyklej wytrzymałości dedykowane wydobywaniu waluty Chia raczej nie powinien już nikogo dziwić. Jak bowiem pokazują ostatnie miesiące, rynek kryptowalut to prawdziwa kopalnia złota dla producentów sprzętu komputerowego, którzy znaleźli zupełnie nową grupę odbiorców dla swoich produktów. ADATA twierdzi, że nowa kryptowaluta spowodowała wzrost sprzedaży dysków SSD o 500%, podczas gdy Galax ostrzega, że wydobycie Chia spowoduje unieważnienie gwarancji na dyski półprzewodnikowe. T-Create, marka TeamGroup, postanowiła zaś właśnie skorzystać z tej sytuacji, prezentując swój nowy dysk SSD T-Create Expert jako idealną opcję dla osób wydobywających Chia.

T-Create Expert pochwalić może się wytrzymałością na rekordowym poziomie aż 12000 TBW (zapisanych terabajtów) i 12-letnią gwarancją.

T-Create Expert pochwalić może się wytrzymałością na rekordowym poziomie aż 12000 TBW (zapisanych terabajtów). Producent podkreśla, że ​​to wartość 3 do 10 razy większa niż w seriach SSD MP33 i QX i "eliminuje kłopoty związane z ciągłą wymianą dysków SSD oraz zapewnia więcej cennego czasu na wydobywanie kryptowaluty!". Dysk M.2 NVMe T-Create Expert oferuje prędkość odczytu do 3400 MB/s oraz prędkość zapisu do 3000 MB/s, czyli na poziomie dysków PCIe 3.0 z górnej półki. Posiada również kontroler Silicon Motion SM2262ENG w połączeniu z 64-warstwową pamięcią flash 3D TLC firmy Micron. Dysk SSD jest dostępny w wersjach o pojemności 2 TB (12 000 TBW) i 1 TB (6 000 TBW) i objęty pierwszą w branży 12-letnią gwarancją producenta. Biorąc pod uwagę, że celuje w górników Chia, zakłada się, że wydobywanie kryptowalut nie spowoduje unieważnienia tej gwarancji. Cena 2 TB wariantu to 800 USD, podczas gdy wersja 1 TB kosztuje 400 USD. 

Przypominamy, że Chia jest kryptowalutą czasoprzestrzenną, która wykorzystuje przestrzeń dyskową w systemach do przechowywania zbioru liczb kryptograficznych zwanych „działkami”. Kiedy blockchain transmituje wyzwanie dla następnego bloku, systemy farmerów skanują swoje działki, aby sprawdzić, czy mają hash, który jest najbliższy wyzwaniu. Ta metoda eliminuje koncepcję Proof of Work używaną przez Bitcoin i Ethereum, zmniejszając tym samym ogromne zapotrzebowanie na moc dla wydobycia, które twórcy Chia nazywają „farmingiem”. Tymczasem prawdopodobieństwo wygrania bloku to procent całkowitej przestrzeni, którą taki farmer ma w porównaniu z całą siecią, co w istocie oznacza, że ​​ktoś z większą dostępną przestrzenią ma większe szanse na wygraną. Tak więc, podczas gdy akceleratory i procesory graficzne nie są potrzebne do kopania Chia, ktoś, kto ma więcej miejsca na przechowywanie większej liczby działek, jest w stanie zarobić więcej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: T-Create Expert od TeamGroup to niezwykle wytrzymały dysk do kopania Chia

 0