Ta składana klawiatura to tak naprawdę PC z APU AMD Ryzen

Ta składana klawiatura to tak naprawdę PC z APU AMD Ryzen

Zwykle spodziewamy się, że superkompaktowe komputery PC będą oferować relatywnie słabą specyfikację. Chińska firma Linglong przełamuje ten trend, nie tylko upychając procesor Ryzen 7 8840U w obudowie wielkości smartfona, ale także czyniąc go na tyle funkcjonalnym, aby mógł oferować własną klawiaturę.

Ten niewielki komputer ma 15 cm szerokości i 10 cm wysokości, co czyni go tylko odrobinę wyższym i szerszym od przeciętnego smartfona. Jeśli to nie wystarcza, można jeszcze bardziej go zmniejszyć, składając go na pół. Sprzęt jest grubszy niż większość telefonów i waży 800 gramów, ale mimo wszystko fakt, że możemy zmieścić tej klasy sprzęt do kieszeni, robi duże wrażenie.

Linglong

Układ AMD pod maską został wypuszczony w tym roku i jest wyposażony w 8 rdzeni i 16 wątków. W rzeczywistości jest on używany w niektórych handheldach do gier, takich jak OneXPlayer 2 Pro. Urządzenie wspomaga maksymalnie 32 GB pamięci RAM i superszybki dysk SSD NVMe o pojemności 1 TB w formacie 2230.

Ten niewielki komputer ma 15 cm szerokości i 10 cm wysokości, co czyni go tylko odrobinę wyższym i szerszym od przeciętnego smartfona.

Pomimo niezwykle kompaktowej formy Linglong nie oszczędzał na baterii. W tej składanej klawiaturze znajduje się ogniwo o pojemności 60 Wh, które wystarczy na 10 godzin podstawowego użytkowania biurowego lub 6 godzin odtwarzania wideo. Można się jednak spodziewać około 4 godzin przy dużych obciążeniach, takich jak gry.

Linglong

Jeśli zastanawiacie się, do jakiego rodzaju wyświetlacza można podłączyć to urządzenie, firma zaleca używanie go z goglami AR/VR. Taka konfiguracja przywodzi na myśl laptopa Spacetop G1, w którym w górnej połowie zrezygnowano z wyświetlacza na rzecz okularów AR. Jednak oferta Linglong zapewnia większą elastyczność, ponieważ materiały marketingowe pokazywały, że urządzenie jest podłączone do telewizora, tabletu, a nawet telefonu.

Łączność również wypada niczego sobie dzięki portom USB-A, USB4 i USB 3.2 typu C, a także Wi-Fi 6 i Bluetooth. Jedyne, czego na razie brakuje, to informacje na temat daty premiery lub cen wyprzedaży po początkowej wersji beta obejmującej 200 jednostek.

Linglong

Wariant wyposażony w wysokiej klasy procesor Ryzen 8840U, 32 GB RAM i 1 TB SSD będzie kosztować kupujących od 410 do 500 dolarów, jeśli lub kiedy trafi do sklepów, ale nie należy się spodziewać, że będzie dostępny poza Chinami.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ta składana klawiatura to tak naprawdę PC z APU AMD Ryzen

 0