Tajemniczy smartfon Xiaomi do gier w teście przebija Razera i Samsunga S9

Tajemniczy smartfon Xiaomi do gier w teście przebija Razera i Samsunga S9

Wciąż nie weszliśmy w etap złotej ery smartfonów gamingowych, ale wszystko wskazuje na to, że producenci są na kursie, by rozwinąć dostępność produktów w tym niszowym segmencie.

Razer ze swoim Razer Phone jest najnowszym produktem, który przeznaczony jest dla graczy i który odbił się szerokim echem wśród chińskich producentów i już gwiazda tamtejszego (i nie tylko) rynku Xiaomi zdaje się przygotowywać odpowiedź na produkt Razera. Na liście wyników popularnego benchmarka AnTuTu pojawił się niezapowiedziany model Xiaomi o nazwie kodowej "Blackshark: uzyskując imponujący rezultat 270680 punktów, co jest aż o 100000 lepszym wynikiem niż to co widzieliśmy w przypadku Razer Phone. Jest to również jak dotąd jeden z najwyższych wyników w syntetycznym teście, przewyższający nawet wyniki Samsunga S9 o kilka tysięcy punktów. "Blackshark" zdaje się być potężnym smartfonem do gier, który posiada odpowiednie podzespoły by zapewnić wysoką wydajność.

Czyżby Xiaomi szykowało potężnego smartfona do gier?

Na pokładzie znalazł się procesor Qualcomm Snapdragon 845, układ graficzny Adreno 630, 8 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci na dane. Wszystkim ma zarządzać system Android 8.0 Oreo. Zastosowany wyświetlacz posiada proporcje 18:9 i rozdzielczość 2160 x 1080, co pokazuje, że Xiaomi podążą za obecnymi trendami. Wiarygodności tej plotce dodaje fakt, że Xiaomi uruchomiło spółkę córkę o nazwie Black Shark (tak samo jak kodowa nazwa smartfona), która skupiać się ma na grach mobilnych. O ile firma ta ma szanse zawojować ze swoim produktem rynki azjatyckie oraz europejskie, to w świetle ostatnich doniesień i ostrzeżeń przed chińskimi smartfonami, będą mieli problem żeby podjąć walkę o klientów na rynku amerykańskim.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tajemniczy smartfon Xiaomi do gier w teście przebija Razera i Samsunga S9

 0