​​​​​​​Tak “gryzie” Black Shark, czyli gamingowy smartfon Xiaomi

​​​​​​​Tak “gryzie” Black Shark, czyli gamingowy smartfon Xiaomi

Po wielu przeciekach gamingowa marka od Xiaomi w końcu oficjalnie debiutuje na rynku, a wszystko za sprawą smartfona Black Shark. A mowa o naprawdę mocnym urządzeniu, którego podzespoły zostały dobrane tak, żeby zapewnić jak najwyższą wydajność mobilnego grania.

Smartfon został wyposażony w 5.99-calowy panel IPS LCD o rozdzielczości Full HD+ i z 97% pokryciem palety barw DCI-P3. Pod maską znajdziemy zaś układ Snapdragon 845 z typowymi rdzeniami Kryo 385 z grafiką Adreno 630, ale żeby zapewnić jego optymalne działanie, Xiaomi  sięgnęło po wieloetapowy system chłodzenia cieczą, który pozwolił obniżyć temperaturę procesora o 8 stopni Celsjusza. Sprzęt będzie można kupić w dwóch wersjach pamięci (żadna nie oferuje slotu na kartę microSD), 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej oraz 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane. Warto też wspomnieć, że specjalny układ Pixelworks MEMC, który umożliwia inteligentną kompensację ruchu, zapewniając płynniejszy obraz w czasie grania czy oglądania filmów oraz eliminując judder oraz niepożądane rozmycie obrazu.

Design smartfona Black Shark jest dość kontrowersyjny, ale jego wydajność powinna stać na najwyższym poziomie

Poza tym, Black Shark oferuje jeden głośnik (słuchawka robi za drugi w systemie stereo Biso), a jego mikrofon został skonstruowany pod kątem grania i umożliwia prowadzenie rozmów oraz chatu bez przeszkadzania w rozgrywce. Budowa smartfona także ułatwiać ma granie, za sprawą poprawiającego chwyt kształtu litery “X”, który wykorzystany został również do poprawy działania anten. Za czas pracy telefonu odpowiada zaś bateria o pojemności 4000 mAh, a całość pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji Oreo z nakładką interfejsu użytkownika JOY UI, która dzieli niektóre funkcje z MIUI. Producent nie zapomniał również o możliwościach fotograficznych, więc na tylnym panelu Black Shark znajdziemy podwójny aparat 12 MP (f/1.75) + 20 MP (f/1.75) z 6-elementowym obiektywem i podwójną lampą LED - aparat przedni oferuje identyczny 20 MP sensor, ale z przysłoną f/2.2 lens.

Na koniec jeszcze kilka słów o specjalnym gamepadzie do smartfona, czyli nakładce z gałką, który podczas grania mamy z lewej strony - co ciekawe, 50 tysięcy pierwszych klientów dostanie go zupełnie za darmo (pozostali muszą zapłacić 23 EUR). Element ten posiada także swoją własną baterię o pojemności 340 mAh, łączy się z Black Shark za pomocą łączności Bluetooth i oferuje specjalny przycisk “Shark”, który zapewnia szybkie blokowanie przycisków, wyciszanie telefonu czy czyszczenie pamięci podręcznej (generalnie przeznacza wszystkie zasoby telefonu rozgrywce).Telefon do 20 kwietnia jest dostępny w przedsprzedaży na JD.com, a następnie oficjalnie zadebiutuje w sklepach, gdzie dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych - Polar Night Black i Sky Gray. Jeżeli zaś chodzi o ceny, to wariant z większą ilością RAMu i pamięci na dane wyceniono na ok. 452 EUR, a słabszy na 387 EUR.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: ​​​​​​​Tak “gryzie” Black Shark, czyli gamingowy smartfon Xiaomi

 0