Tak oto wygląda devkit Project Scorpio

Tak oto wygląda devkit Project Scorpio

Już tylko 5 tygodni dzieli nas od oficjalnego przedstawienia najnowszej konsoli Microsoftu, Project Scorpio, na E3. Tymczasem dzisiaj opublikowano najnowszy filmik, na którym możemy się bliżej przyjrzeć zestawowi deweloperskiemu konsoli.

Materiał został udostępniony przez znanego entuzjastę Microsoftu, Jeza Cordena, prowadzącego portal Windows Central. Możemy na nim zauważyć kilka unikatowych funkcji devkitu - jak na przykład OLEDowy wyświetlacz z podstawową telemetrią, tak jak na przykład ilością klatek na sekundę oraz szybkością odczytu i zapisu. Deweloperzy mają także dostęp do specjalnego kabla do transferu danych, umożliwiającego przesłanie nawet 100 GB w zaledwie cztery minuty. Zdaniem szefa studia The Coalition, Roda Fergusona, przyspiesza to dotychczasowy proces testowania aż siedmiokrotnie. Stylistycznie jednostka bazuje nieco na designie Xbox One S, ale nieco jednak się od niego różni. Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała finalna wersja konsoli, ale tradycyjnie devkity Xbox One odbiegały wizualnie od ostatecznych wersji jedynie nieznacznie. Poniżej znajduje się wspomniany filmik.

Rzut oka na zestaw deweloperski Project Scorpio

Project Scorpio XDK (Xbox Development Kit) wyposażony jest w potężniejsze komponenty niż model, który w ostatnim kwartale trafi na sklepowe półki, do klientów. Po pierwsze podwojono w nim ilość GDDR5 RAM z 12 do 24 GB. Po drugie wyposażono go w terabajtowy dysk SSD (zamiast 1 TB HDD). Ponadto, układ graficzny dysponuje 44 jednostkami obliczeniowymi (CU) w porównaniu do 40 w wersji konsumenckiej. Jego teoretyczna moc obliczeniowa jest - rzecz jasna - także wyższa i wynosi 6,6 TFLOPS. Naturalnie, użyty w konsoli zasilacz jest także potężniejszy i legitymuje się mocą 330 W (standardowa wersja: 245 W). Project Scorpio doczeka się prezentacji na E3, gdzie poznamy oficjalną nazwę nowej iteracji Xbox One, a także zobaczymy nadchodzące w tym roku na niego gry (Crackdown 3, State of Decay 2, Sea of Thieves i inne). Pośród nich mogłoby się także znaleźć kilka produkcji na obsługiwany przez Scorpio format VR. Spekuluje się między innymi o specjalnej wersji Fallouta 4.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak oto wygląda devkit Project Scorpio

 0