Tak prezentuje się pierwszy gamingowy smartfon od Lenovo

Tak prezentuje się pierwszy gamingowy smartfon od Lenovo

Od jakiegoś czasu wiemy, że Lenovo szykuje się do wypuszczenia pod marką Legion swojego pierwszego gamingowego smartfona. Dotychczas jednak niewiele wiadomo było na temat samego sprzętu, ale najnowsze przecieki na jego temat nie tylko dostarczają nam szczegółów specyfikacji Lenovo Legion, ale i pokazują wygląd telefonu. Poniższe screeny pochodzą z serii materiałów promocyjnych wideo, które „zaufane” źródło przekazało XDA Developers. Co prawda nie mamy pewności, że filmy pokazują finalny design urządzenia, ale nawet jeśli chiński gigant wprowadził jakieś zmiany, to raczej niewielkie. Trzeba przyznać, że smartfon prezentuje się oryginalnie i z doniesień wynika, iż może zaoferować pewne naprawdę interesujące funkcje, które zwiększą jego atrakcyjność w oczach miłośników mobilnego grania.

Dotychczas jednak niewiele wiadomo było na temat samego sprzętu, ale najnowsze przecieki na jego temat nie tylko dostarczają nam szczegółów specyfikacji Lenovo Legion, ale i pokazują wygląd telefonu.

Tak prezentuje się pierwszy gamingowy smartfon od Lenovo

Po pierwsze, wideo wskazują, że telefon wyposażony będzie w technologię szybkiego ładowania o mocy 90 W (promocyjny slogan obiecuje zaledwie „30 minut ładowania do 100%”) oraz pojemną dwukomorową baterię 5000 mAh. Do ładowania wykorzystamy port USB typu C, który wraz ze slotem na kartę SIM i kartę pamięci znajduje się na dolnej krawędzi. Co jednak ciekawe, dodatkowe USB typu C umieszczono na bocznej krawędzi, natomiast głośniki znajdziemy na górnej ramce, a mikrofon na górnej krawędzi. Nie uświadczymy tu jednak gniazda słuchawkowego minijack. Na pleckach urządzenia znajduje się symetryczne logo Y, znane z innych produktów marki Legion. Znajdziemy tu również podwójny aparat, który nietypowo umieszczony jest bliżej centrum tylnego panelu niż górnej krawędzi. Może to być pomocne podczas trzymania smartfona w pozycji horyzontalnej w trakcie grania. Co więcej, nie uświadczymy tu notcha na przednią kamerkę, a ta najprawdopodobniej będzie wysuwać się z bocznej krawędzi, co także optymalizować może wykorzystanie telefonu w poziomej orientacji.  

Tak prezentuje się pierwszy gamingowy smartfon od Lenovo

Źródło XDA Developers ujawniło także nieco szczegółów specyfikacji i jak można było się spodziewać, smartfon napędzany będzie przez procesor Snapdragon 865, któremu towarzyszyć będą pamięć RAM typu LPDDR5 (spodziewamy się nawet 12 GB) i szybka pamięć UFS 3.0 na dane. Ekran oferować ma zaś rozdzielczość 2340x 1080 pikseli i częstotliwość odświeżania na poziomie aż 144 Hz. Tylny aparat składać ma się z głównego sensora o rozdzielczości 64 MP oraz 16 MP jednostki szerokokątnej. Na froncie umieszczono zaś 20 MP kamerkę do selfie i wideorozmów. Niestety przeciek nie zdradza ceny, ani daty premiery telefonu, ale spodziewamy się, że Lenovo nie będzie już długo zwlekać z oficjalną prezentacją.  

Tak prezentuje się pierwszy gamingowy smartfon od Lenovo

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak prezentuje się pierwszy gamingowy smartfon od Lenovo

 0