Tak prezentuje się PS5 Tablet. Ciekawy pomysł, na który wpadł youtuber

Tak prezentuje się PS5 Tablet. Ciekawy pomysł, na który wpadł youtuber

Handheldy przeżywają odrodzenie i na nowo wzbudziły zainteresowanie firm technologicznych oraz graczy. Firmy proponują swoje propozycje, na rynku znajdziemy m.in. Steam Deck, ASUS ROG Ally czy Lenovo Legion Go. Sony też przygotowało swój sprzęt, aczkolwiek nie jest to typowa przenośna konsola do grania tylko przenośny kontroler do PS5. Jeden z youtuberów pokazał jednak jak mogłoby wyglądać mobilne PlayStation 5.

DIY Perks część osób powinna kojarzyć, ponieważ to właśnie ten youtuber swego czasu przygotował swoje PS5 Slim. Teraz z kolei przyszła kolej na PlayStation 5 Tablet, czyli coś, czym PS Portal powinien być od początku, choć niewykluczone, że Sony mimo tego przygotuje pełnoprawny handheld. Matt Perks w swoim przerobionym urządzeniu zastosował zmniejszoną płytę główną z PS5 Slim, choć jak przyznał stworzenie tego sprzętu było jakimś wyzwaniem. Główna konsola wymaga do pracy sporej liczby komponentów, więcej niż w projekcie o rozmiarach tableta.

Pewien youtuber przygotował swoją wersję przenośnego PS5, które wyglądem przypomina tablet.

Radiator z racji swoich rozmiarów został zastąpiony mniejszym odpowiednikiem, dodatkowo youtuber zastosował customowe ciepłowody (heat pipes). Reszta rzeczy w tym procesor oraz układ graficzny przeniesiono z PS5, więc jeśli chodzi o wydajność to mamy do czynienia z tym samym.

PS5 Tablet Edition dostało jednak dość spory akumulator więc przenoszenie go to dość trudne zadanie. Sam pomysł jest ciekawy i pokazuje, w którym kierunku Sony mogłoby podążyć. Firma jak na razie zaproponowała PS Portal, które działa tylko w połączeniu z PlayStation 5 i nie umożliwia nic poza graniem w gry z PS5 i to tylko, gdy konsola pozostaje włączona.

Jest to dość tani sprzęt, który korzysta ze streamingu i granie na nim w podróży ma raczej mały sens z racji połączenia internetowego, ale za to dobrze sprawdzi się, gdy chcemy zagrać w łóżku przed spaniem albo nie przeszkadzać komuś w oglądaniu telewizji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak prezentuje się PS5 Tablet. Ciekawy pomysł, na który wpadł youtuber

 0