Tak prezentuje się Xbox One S bez napędu. Kiedy premiera?

Tak prezentuje się Xbox One S bez napędu. Kiedy premiera?

Wszyscy spodziewali się raczej, że Xbox bez napędu optycznego pojawi się dopiero przy okazji nowej generacji konsol, tymczasem Microsoft postanowił wydać takową wersję swojego sprzętu już teraz. Do sieci trafiły obrazki przedstawiające pudełko Xbox One S, który zgodnie z wcześniejszymi domysłami nie zawiera wspomnianego napędu na płyty. Nowy Xbox One S to urządzenie w pełni cyfrowe, przeznaczone dla osób dysponujących odpowiednim do pobierania gier łączem internetowym. Oznacza to, że klienci, którzy mają problem z jego stabilnością, raczej ominą produkt Microsoftu szerokim łukiem. Jeśli chodzi o wygląd Xbox One S, to prezentuje się on niemal identycznie jak wydanie z napędem, z tą różnicą, że brakuje tutaj przycisku wysuwania czy wejścia na płyty. Dodatkowo zdjęcia wskazują, iż konsola trafi do sklepów z 1 TB dyskiem.

Według nieoficjalnych informacji Xbox One S bez napędu optycznego ma zadebiutować 7 maja.

Tak prezentuje się Xbox One S bez napędu. Kiedy premiera?

Chociaż cena nadal pozostaje nieznana, to z racji braku jednego z ważniejszych elementów sprzętu, ma być odpowiednio niska - źródła wskazują, że jest dużo niższa od obecnych wersji Xbox One i niezwykle atrakcyjna. Równie kluczowa jest tu potencjalna data premiery Xbox One S All Digital, pierwotnie spekulowano o kwietniu jako najbardziej realnym terminie, jednakże wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ów moment nastąpi dokładnie 7 maja. Co więcej, pomimo pojawienia się urządzenia promującego cyfrowe wydania gier, amerykański gigant raczej nie zrezygnuje z dalszego dostarczania konsoli wraz z napędem, nawet w kolejnej generacji.

Tak prezentuje się Xbox One S bez napędu. Kiedy premiera?

Przy okazji należy pamiętać, iż są to wciąż nieoficjalne informacje, a więc należy do nich podchodzić z pewną dozą rezerwy. Natomiast koncepcja konsoli bez napędu jest naprawdę interesująca i jednocześnie pokazuje postępujący trend cyfryzacji. Dzięki odpowiedniej cenie Microsoft może sobie podbić statystyki sprzedaży Xbox One, zaś osoby dysponujące odpowiednim łączem, ale chudszym portfelem, z pewnością będą zadowolone z tej propozycji. Najbardziej nas ciekawą polskie stawki, ponieważ konsolę Amerykanów często da się kupić poniżej tysiąca złotych, nie wspominając nawet o rozmaitych okazjach promocyjnych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak prezentuje się Xbox One S bez napędu. Kiedy premiera?

 0