Tak wygląda karta graficzna AMD Radeon RX 6600 XT. Kompaktowa konstrukcja na renderze

Tak wygląda karta graficzna AMD Radeon RX 6600 XT. Kompaktowa konstrukcja na renderze

Do sieci wyciekła właśnie grafika prezentują domniemany render prasowy nadchodzącej karty graficznej Radeon RX 6600 XT. Źródłem przecieku jest w tym przypadku jeden z czytelników portalu VideoCardz, który podesłał zdjęcie redakcji. Sam render wydaje się prawdziwy, gdyż przedstawiony na nim produkt wygląda bardzo podobnie do tego zaprezentowanego przez AMD na targach CES 2021. Podczas tego wydarzenia AMD obiecało wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań graficznych RDNA 2 dla komputerów stacjonarnych i mobilnych, w tym tajemniczych modeli z podwójnym i pojedynczym wentylatorem. Pierwszym okazał się Radeon RX 6700 XT oparty na GPU Navi 22, który pojawił się w marcu, podczas gdy wersja z jednym wentylatorem nie została jeszcze wydana.

Do sieci wyciekła właśnie grafika prezentują domniemany render prasowy nadchodzącej karty graficznej Radeon RX 6600 XT.

 

Tak wygląda karta graficzna AMD Radeon RX 6600 XT. Kompaktowa konstrukcja na renderze

Od czasu targów CES 2021 firma AMD wprowadziła na rynek aż trzy produkty Navi 23, w tym Radeona RX 6600M, Radeona Pro W6600 i Radeona Pro W6600M. Niestety, Czerwoni nie dotrzymali obietnicy i nie wypuścili na rynek tego jednowentylatorowego gamingowego modelu jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku. Nowy render prezentuje bardzo kompaktową kartę graficzną, być może w formacie Mini-ITX, wyposażoną w pojedyncze 8-pinowe złącze zasilania. Jest utrzymany w czarno-srebrnej stylistyce z czerwonym akcentem z boku, podobnie jak reszta linii RDNA 2. 8-pinowe złącze zasilania nie jest wyraźnie widoczne na oryginalnym zdjęciu, ale poniżej możecie również zobaczyć nieco zmodyfikowaną wersję:

Tak wygląda karta graficzna AMD Radeon RX 6600 XT. Kompaktowa konstrukcja na renderze

Modele AMD Radeon RX 6600 XT i bez XT w nazwie mają być wyposażone w procesor graficzny Navi 23 i do 8 GB pamięci GDDR6. Wariant RX6600 XT powinien mieć 2048 procesorów strumieniowych, podczas gdy RX 6600 może być wyposażony w 1792 rdzenie, tyle samo co wariant mobilny. Wariant dedykowany laptopom został już przetestowany, ale nie ma jeszcze wielu szczegółów na temat stacjonarnego odpowiednika. Oczekuje się jednak wysokiej efektywności energetycznej i stosunkowo wysokich zegarów w porównaniu z innymi procesorami graficznymi Navi 2x. Choć źródło wspomniało, że jest to zdjęcie prasowe RX 6600 XT, nie wiemy jeszcze o żadnym embargo na te produkty. Na razie wszystkie wymienione tutaj szczegóły specyfikacji są oparte na przypuszczeniach bazujących na podstawie już wprowadzonych produktów lub wycieków z takich miejsc jak EEC.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda karta graficzna AMD Radeon RX 6600 XT. Kompaktowa konstrukcja na renderze

 0