Tak wygląda karta graficzna GeForce RTX 2080 SUPER

Tak wygląda karta graficzna GeForce RTX 2080 SUPER

Wygląda na to, że WccfTech tym razem miało rację i dostarczyło nam trafne informacje co do premiery nowych kart graficznych NVIDII. Portal Videocardz, który słynie z publikowania praktycznie tylko sprawdzonych przecieków, potwierdził bowiem te daty, a co więcej opublikował także pierwsze zdjęcie (a raczej grafikę prasową) karty graficznej GeForce RTX 2080 SUPER. Tym samym, zgodnie z tym, co pisaliśmy ostatnim razem, możemy spodziewać się ujawnienia SUPER serii GPU już w najbliższy wtorek, 2 lipca oraz rynkowej premiery tydzień później, czyli 9 lipca. Co więcej, pierwsi recenzenci podobno mają już te karty w swoich rękach i przeprowadzają ich testy, więc możemy spodziewać się licznych przecieków w najbliższych dniach, które zdradzać będą jakiej wydajności możemy się po nich spodziewać.

Najnowsze przecieki potwierdzają datę premiery i dostarczają nam pierwsze zdjęcie (a raczej grafikę prasową) karty graficznej GeForce RTX 2080 SUPER.

GeForce RTX 2080 SUPER

Co więcej, Videocardz ujawniło ciekawe szczegóły odnośnie premiery kart graficznych GeForce RTX SUPER. A mianowicie, embargo na autorskie warianty od partnerów NVIDII ma zostać zniesione dopiero 9 lipca, czyli w dniu, w którym RTX 2060 SUPER i RTX 2070 SUPER trafić mają do sprzedaży. Na kartę GeForce RTX 2080 Super poczekać mamy zdaniem WccfTech do 23 lipca, ale Videocardz nie było w stanie potwierdzić tej daty. Ta podobno nie jest jednak jeszcze pewna i NVIDIA może podjąć ostateczną decyzję w tej kwestii dopiero po premierze kart graficznych Navi od AMD (ich premiera planowana jest 7 lipca). Z nieoficjalnych doniesień wynika także, że producenci kart graficznych negocjują rabaty na podstawowe układy GeForce RTX, które musieliby sprzedawać z bardzo niskimi marżami lub nawet ze stratą w niektórych przypadkach.

Warto przypomnieć, że według informacji do jakich dotarło WccfTech wszystkie nowe GPU sprzedawane będą przez NVIDIĘ do partnerów bez obowiązkowego dotychczas zestawu (vRAM + sekcja zasilania). Pozwoli im to na stosowanie lepszych sekcji zasilania i vRAM-u przy niższych kosztach, co powinno przełożyć się na wyższą wydajność autorskich konstrukcji. Biorąc pod uwagę, że wszystkie układy będą odblokowane, umożliwi to także zwiększenie limitu TDP tych GPU i tym samym wyższe częstotliwości taktowania. W teorii możliwe jest także, że partnerzy tak ograniczą koszty, że oferować będą modele poniżej sugerowanej ceny NVIDII, aczkolwiek nie nastawialibyśmy się na taki scenariusz.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda karta graficzna GeForce RTX 2080 SUPER

 0