Tak wygląda Lenovo Legion Go. Kolejny handheld rzuci wyzwanie Steam Deckowi

Tak wygląda Lenovo Legion Go. Kolejny handheld rzuci wyzwanie Steam Deckowi

Na początku sierpnia pisaliśmy, że Lenovo to kolejny duży producent, który chce rzucić wyzwanie Valve i jego Steam Deckowi i teraz WindowsReport opublikowało pierwsze rendery urządzenia, prezentując nadchodzący handheld w całej okazałości. 

Co prawda Lenovo jakiś czas temu zrezygnowało z produkcji gamingowych smartfonów pod marką Legion, ale wygląda na to, że chiński gigant postanowił sprawdzić się w nowym segmencie przenośnych konsol do gier, w którym robi się ostatnio tłoczno. Co prawda tego typu urządzenia pojawiały się regularnie przed Steam Deckiem, ale nie da się ukryć, że dzięki produktowi Valve zyskały mocno na popularności i coraz więcej producentów sprzętu dla graczy wypuszcza podobne. Duża w tym zasługa AMD, które opracowało specjalne APU z mocną zintegrowaną grafiką dla tego typu mobilnych konsol PC.

Lenovo to kolejny duży producent, który chce rzucić wyzwanie Valve i jego Steam Deckowi.

Lenovo Legion Go

Jak już wspominaliśmy, nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o Lenovo Legion Go. Teraz otrzymaliśmy jednak ostateczne rendery handhelda, dzięki czemu możemy mu się nieco lepiej przyjrzeć. Sprzęt przypomina nieco Nintendo Switch, a to za sprawą odłączanych kontrolerów po bokach, które nasuwają skojarzenia z joy-conami w konsoli japońskiego producenta. W odróżnieniu od konkurentów, takich jak Steam Deck i ASUS ROG Ally, Legion Go może pochwalić się dużym 8-calowym wyświetlaczem (standardowe proporcje 16:9). Co ciekawe, Lenovo najwyraźniej czerpało inspiracje nie tylko z Switcha, ale i Steam Decka, bo po prawej stronie widać charakterystyczny gładzik. 

Lenovo Legion Go

Chociaż artykuł WindowsReport nie zdradza szczegółów specyfikacji APU AMD, to prawdopodobne jest to układ z rodziny Phoenix, podobny do tego w ROG Ally. Pytanie tylko, czy system wykorzystuje APU Ryzen Z1 (obecnie dostępne wyłącznie dla ASUS), czy też układ z szerzej dostępnej serii Ryzen 7040U? Przekonamy się zapewne wkrótce. 

Lenovo Legion Go

Ponadto urządzenie jest wyposażone w tylne spusty, parę złączy USB typu C umieszczonych na górze i na dole, przycisk zasilania, gniazdo słuchawkowe i gniazdo na karty pamięci MicroSD.

Lenovo Legion Go

Nie wiemy, kiedy Lenovo planuje oficjalnie zaprezentować ten sprzęt, ale biorąc pod uwagę ostatnie przecieki, raczej nie będziemy musieli długo czekać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda Lenovo Legion Go. Kolejny handheld rzuci wyzwanie Steam Deckowi

 0