Tak wygląda mechaniczna klawiatura od OnePlus. Premiera już za dwa tygodnie

Tak wygląda mechaniczna klawiatura od OnePlus. Premiera już za dwa tygodnie

OnePlus powoli, ale konsekwentnie rozszerza swoją ofertę o kolejne kategorie produktów i firma zaczynająca od smartfonów z czasem zaczęła oferować słuchawki czy telewizory, a wygląda na to, że zamierza wejść także na rynek akcesoriów PC.

OnePlus 11, nadchodzący flagowy telefon firmy, ma zaplanowany globalny debiut na 7 lutego. Firma technologiczna z Shenzhen nie planuje ogłoszenia modelu „Pro” tego samego dnia, ale wygląda na to, że OnePlus szykuje inną niespodziankę, wprowadzając na rynek nowe urządzenie peryferyjne do PC.

Według ostatnich przecieków, OnePlus, poza smartfonem OnePlus 11, planuje 7 lutego wypuścić także klawiaturę mechaniczną.

Według 91mobiles, OnePlus, poza smartfonem OnePlus 11, planuje 7 lutego wypuścić także klawiaturę mechaniczną. Z przecieków wynika, że ta będzie się po prostu nazywać „OnePlus Keyboard” i trafi przynajmniej na rynek indyjski (producent lubi testować swoje nowości w tym kraju). 

Wyciekły grafiki prezentujące klawiaturę, które sugerują, że nie będzie to pełnowymiarowa klawiatura, ale model Tenkeyless (TKL) bez dedykowanej sekcji numerycznej. Rendery wskazują także na białą obudowę z różnymi kolorami klawiszy, w tym czerwonymi i żółtymi. Klawiatura jest kompatybilna z systemami macOS, Windows i Linux.

Nie jest tajemnicą, że OnePlus pracuje nad swoją pierwszą klawiaturą mechaniczną. Sam producent poinformował o tym w grudniu ubiegłego roku. Ale do dzisiaj nie wiedzieliśmy, kiedy może nastąpić oficjalne ujawnienie. Mamy też nadzieję, że produkt nie będzie dostępny tylko Indiach i firma wprowadzi go również na zachodnie rynki w późniejszym terminie.

Według OnePlus klawiatura znajduje się obecnie w „rygorystycznej fazie testów”, a masowa produkcja planowana jest na marzec-maj. Jak przeczytać możemy na stronie OnePlus India, klawiatura będzie miała „Double Gasket Design”, aby zapewnić doskonałe wrażenia podczas pisania. Jest również zoptymalizowana do pracy lub grania, a jej „skrupulatnie wykonany aluminiowy korpus” gwarantuje również „jedwabiście gładkie wrażenia” z użytkowania. Inne godne uwagi funkcje obejmują zaawansowane, konfigurowalne funkcje, takie jak „przełączniki z możliwością wymiany w locie i elastyczny firmware typu open source”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda mechaniczna klawiatura od OnePlus. Premiera już za dwa tygodnie

 0