Tak wygląda najnowsza wersja moda FPP Wiedźmin 3

Tak wygląda najnowsza wersja moda FPP Wiedźmin 3

PC słynie ze sceny modów, a i nawet tak relatywnie świeża gra jak Wiedźmin 3 doczekała się ich całej masy. Jeden z najbardziej interesujących pozwalał na przełączenie rozgrywki na widok z oczu. Wymagał jednak dalszej pracy, ale właśnie doczekaliśmy się bardzo ważnej poprawki.

Nasz rodzimy modder o pseudonimie SkacikPL  w zeszłym roku opracował autorską przeróbkę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon umożliwiającą rozgrywkę w FPP. Niestety nie można było z tej perspektywy walczyć. Mod okazał się na tyle popularny, że jego autor otrzymywał masę próśb o zaimplementowanie tej funkcjonalności, no i wreszcie mu się to udało. Przy okazji dodano efekt kołysania się głowy (który można wyregulować), a także pasek pozwalający na zmianę szerokości pola widzenia. Oprócz walki, także konwersacje odbywają się w trybie FPP. SkacikPL zarzeka jednak, że mechanika walki nie jest do końca dopracowana i nie należy się spodziewać w tej materii żadnych wodotrysków.

Tak wygląda najnowsza wersja moda FPP Wiedźmina 3

Mimo wszystko jeśli ktoś tęskni za Skyrimem i chciałby otrzymać jego namiastkę w Wiedźminie 3 - warto zapoznać się z modem FPP, choćby w charakterze ciekawostki. Niestety autor jest jeden i dysponuje ograniczonymi zasobami, ale należy się w końcu spodziewać, że ostatecznie jego dzieło będzie w pełni funkcjonalne. Myślę, że projekt  mógłby sprawdzić się w środowisku Wirtualnej Rzeczywistości, gdyby tylko jego twórca dysponował stosownym devkitem. SkacikPL prace nad modyfikacją zaczął w kwietniu 2016, a pobrano ją 18 tys. razy. Aby samemu ją wypróbować należy udać się na portal Nexusmods.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda najnowsza wersja moda FPP Wiedźmin 3

 0