Tak wygląda prototyp baterii dla iPhone 16 Pro. Pojemność nie zachwyca

Tak wygląda prototyp baterii dla iPhone 16 Pro. Pojemność nie zachwyca

iPhone 16 Pro może przynieść tylko znikome ulepszenie w kwestii pojemności baterii. Skąd o tym wiemy? Do sieci wyciekły zdjęcia wczesnej wersji akumulatora, który ma znaleźć się na pokładzie przyszłorocznego flagowca od Apple.

Prototyp baterii dla iPhone 16 Pro

Jeżeli nowe przecieki są zgodne z prawdą, to iPhone 16 Pro nie otrzyma zauważalnie pojemniejszej baterii od swojego poprzednika. Akumulator dla przyszłorocznego flagowca od Apple urosnąć ma jedynie o 81 mAh. Tak wynika z informacji udostępnionych przez użytkownika X o pseudonimie Kosutami. Na swoim profilu zamieścił on post, w którym opublikował kilka zdjęć baterii. Według niego, widoczny na fotografiach akumulator to prototypowa wersja, która została stworzona właśnie dla iPhona 16 Pro. Kosutami pisze, że jego pojemność wynosi 3355 mAh, co zresztą widać też na jednym ze zdjęć. Dla porównania, bateria znajdująca się na pokładzie iPhona 15 Pro cechuje się pojemnością 3274 mAh. Z tweeta dowiadujemy się także, iż nowe żródło zasilania dla iPhona 16 Pro ma ograniczone napięcie ładowania do 4,48 V.

Akumulator dla przyszłorocznego flagowca od Apple urosnąć ma jedynie o 81 mAh.

Większe zmiany można dostrzec w kwestii budowy samego akumulatora. Został on bowiem pokryty nową warstwą zewnętrzną, która w odróżnieniu od dotychczas stosowanego wykończenia jest błyszcząca i metaliczna. Wygląda zatem na to, że Apple zdecydowało się umieścić na prototypowej baterii osłonkę wykonaną z jakiegoś metalu. Warto tutaj dodać, że akumulator zasilający iPhona 15 Pro ma jeszcze klasyczne, czarne wykończenie. Kolejna zmiana miała zajść w kwestii złącza. To została przez Apple przeprojektowane.

Na autorską technologię baterii Apple jeszcze poczekamy

Niestety na tę chwilę nie wiadomo po co w ogóle dokonano tych wszystkich zmian. Być może ma to na celu poprawę bezpieczeństwa, a być może ma jakiś związek z rozwijaną przez Apple autorską technologią baterii. Dla przypomnienia, nie tak dawno dotarły do nas nieoficjalne informacje, że gigant z Cupertino już od lat pracuje nad własnym rozwiązaniem w temacie baterii. Inżynierowie Apple'a mają pracować nad zupełnie nową formą akumulatora stworzoną przez nich od podstaw. Oczywiście celem tych działań jest stworzenie lepszego rozwiązania niż te wykorzystywane obecnie.

Nowa technologia baterii jest opracowywana głównie dla iPhonów. Oznacza to, że jej implementację zobaczymy w pierwszej kolejności właśnie wewnątrz którejś z przyszłych generacji smartfonów Apple. O ile oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem. Widoczny na fotografiach prototyp mimo wszystko raczej nie bazuje jeszcze na autorskim rozwiązaniu Apple'a. Być może wykorzystuje tylko cześć nowych rozwiązań. Autorska bateria Apple ma zostać użyta w produktach po raz pierwszy dopiero w 2025 roku, czyli wtedy, gdy będzie debiutować seria iPhone 17.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda prototyp baterii dla iPhone 16 Pro. Pojemność nie zachwyca

 0