Tak wygląda specyfikacja Surface Pro LTE

Tak wygląda specyfikacja Surface Pro LTE

Surface Pro jest czymś w rodzaju iPhone'a świata urządzeń 2w1. Ekskluzywnym trendsetterem, chociaż nie produktem idealnym. Do tej pory ostatnia seria tego sprzętu pozbawiona była modułu łączności komórkowej. Teraz się to zmieni za sprawą Surface Pro LTE, którego specyfikację poznaliśmy.

Surface Pro doczekało się w tym roku odświeżenia w czerwcu, wraz z procesorami Kaby Lake (poprzednie modele miały Skylake), pasywnym chłodzeniem także dla modelu z Intel Core i5-7300U (wcześniej było tylko w wersji z Core m3), usprawnionym ekranem i długopisem Surface Pen, rozpoznającym wychylenie końcówki i oferującym 4096 stopnie czułości nacisku (czterokrotnie więcej niż poprzednio). Nie zapomniano także o akumulatorze, który powinien pozwalać na dłuższą pracę (reklamowane jest 13,5 godzin oglądania wideo). Te wydane do tej pory nowe, tegoroczne wersje Surface Pro nie posiadały modułów LTE, a wersje w nie wyposażone miały nadejść pod koniec roku.

W zasadzie jednym z niewielu deficytów funkcjonalności Surface Pro był brak modułu LTE.

Tymczasem jeden z brytyjskich internetowych sklepów (Misco) przypadkiem przedwcześnie wyjawił stronę produktu z Surface Pro LTE, na której także widniała specyfikacja sprzętu. Ma być on dostępny w dwóch wersjach - pierwsza z procesorem Kaby Lake i5-7300U, 4 GB RAM, 128 GB dyskiem SSD i 12,3-calowym ekranem. Jego cena w UK ma wynosić 1132 GBP. Tymczasem drugi wariant odznacza się tym samym CPU, ale z 8 GB RAM i 256 GB SSD. Wyceniono go na 1402 GBP. Niestety strony produktów już zdjęto, a ceny mogą nie być ostateczne. Jedno jest pewne - urządzenia powinny zadebiutować, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie usłyszymy o nich na organizowanym przez Microsoft wydarzeniu w Londynie 31 października. Łączność LTE uczyniłaby z Surface Pro urządzenie kompletne, niewymagające przekazywania Internetu ze smartfona.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda specyfikacja Surface Pro LTE

 0