Tak wygląda Xbox Series S. Znamy też cenę budżetowego next-gena

Tak wygląda Xbox Series S. Znamy też cenę budżetowego next-gena

Od kilku tygodniu wiemy już, że Microsoft szykuje się do prezentacji konsoli Xbox Series S, czyli tańszej wersji swojego next-gena. W sierpniu w sieci pojawiły się zdjęcia opakowania pada nowego Xboxa, które wprost wspominało o tej wersji konsoli giganta z Redmond, a w międzyczasie kolejne doniesienia potwierdzały istnienie Xboxa Series S. W końcu mamy także okazję przyjrzeć się wyglądowi tego urządzenia, a to za sprawą przecieku, którego źródłem jest Brad Sams i WalkingCat, którzy słyną z dostarczania sprawdzonych informacji nie tylko z obozu giganta z Redmond. Sams ujawnił także cenę sprzętu i jak też można było się spodziewać, ta jest relatywnie niska, przynajmniej w porównaniu do tego, czego spodziewamy się po Xboxie Series X. Przejdźmy zatem do szczegółów.

W końcu mamy okazję przyjrzeć się wyglądowi Xbox Series X, a to za sprawą nowych przecieków.

Render prezentuje konsolę w białym kolorze, która wygląda podobnie (choć różnice są znaczne) jak Xbox Series X, wraz z kontrolerem, który widzieliśmy już w ubiegłym miesiącu. Sprzęt zdaje się dużo smuklejszy od mocniejszego brata, a jego konstrukcję przełamuje duży okrągły grill w przedniej/górnej (w zależności od tego jak postawimy urządzenie) części. Xbox Series S wygląda na pozbawiony napędu optycznego, ale dopóki nie otrzymamy więcej zdjęć z różnych kątów, nie możemy być tego pewni. Jego konstrukcja jest prosta i podobnie jak w wersji X postawiono na prostopadłościenny kształt, w znacznie prostszej formie niż np. PlayStation 5, które wygląda bardzo futurystycznie.

Przeciek ujawnia także cenę Xboxa Series S, który kosztować ma 299 USD. Taka kwota może okazać się znacznie bardziej kusząca dla rodziców, którzy kupują prezenty dla swoich dzieci pod choinkę, zakładając oczywiście, że ta wersja zadebiutuje w tym roku. Oznaczać to może, że Xbox Series X rzeczywiście będzie kosztować 499 USD, kiedy zadebiutuje w listopadzie. Xbox Series S wcześniej znany był pod nazwą kodową Lockhart i podobno oferować ma 7,5 GB użytkowej pamięci RAM i moc obliczeniową GPU w okolicach 4 teraflopsów (Xbox Series X zapewnia 12 teraflopsów). Poza tym, wyposażony ma być w to samo CPU, co mocniejsza wersja. Ta wersja next-gena Microsoftu raczej nie udźwignie rozgrywki w 4K i przeznaczona będzie do grania w 1080p i 1440p. Oficjalna zapowiedź Xboxa Series S powinna nastąpić wkrótce, ale z przecieku wynika, że obie konsole zadebiutują na rynku już 10 listopada. 

AKTUALIZACJA 10:31 08.09.2020

Ceny zostały oficjalnie potwierdzone przez Microsoft.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tak wygląda Xbox Series S. Znamy też cenę budżetowego next-gena

 0