Take Two zleciło przeszukanie domów twórców cheatów do GTA Online

Take Two zleciło przeszukanie domów twórców cheatów do GTA Online

Take-Two Interactive, macierzysta firma Rockstar Games nie ustaje w pościgu za twórcami cheatów do Grand Theft Auto. Firmie udało się w Australii zdobyć nakaz przeszukania domów i komputerów osób podejrzanych o stworzenie oprogramowania do oszukiwania "Infamous". Zamrożone przez australijski sąd zostały również wszelkie aktywa deweloperów aplikacji. Przeszukania póki co dotyczą pięciu podejrzanych, którzy rzekomo stoją za stworzeniem oprogramowania "Infamous" do GTA Online. Dwie z lokalizacji znajdują się w Melbourne, a nakaz pozwala prawnikom na wejście na teren posesji, dokonanie przeszukania i zabezpieczenie wszelkich istotnych dowodów, komputerów i nośników danych. Take-Two Interactive oraz Rockstar Games występują tutaj jako podmioty wnioskujące o wystawienie nakazów.

Take Two pokazuje, że będzie walczyć z oszustami wszelkimi prawnymi sposobami

Prawnicy z firmy Bird & Bird, którzy reprezentują Take-Two Interactive oraz Rockstar Games będą częścią ekipy dokonującej przeszukań, w skład której wejdą również niezależni prawnicy oraz niezależni eksperci komputerowi. Cheat Infamous pozwala graczom na dosłownie wszystko co można sobie wyobrazić grze, zaczynając od najszybszych aut po erupcję fajerwerków magicznie pojawiającą się z postaci w grze. Wspomniane postanowienie sądu wprowadza również zakaz tworzenia i korzystania z cheatów pod karą więzienia i zamraża środki finansowe twórców, konto PayPal oraz konta z kryptowalutami, nie pozwalając na wydatki większe niż konieczne niż do prowadzenia normalnego życia. Póki co ani Take Two ani Rockstar Games nie skomentowali tych doniesień.

Infamous jest jednym z programów umożliwiających wprowadzanie modyfikacji w grze na PC oraz na konsolach, które umożliwia więcej niż normalny gracz mógłby podejrzewać. Armia klonów, czy deszcz pieniędzy z nieba to przykłąd tego co można osiągnąć wydając 40 dolarów na nielegalne oprogramowanie. Take Two jest znane ze swojej polityki aktywnie potępiającej cheaty i modyfikacje. Rockstar Games ma zdecydowanie łagodniejsze podejście i firma ta interweniowała nawet, powstrzymując Take Two przed usunięciem darmowych cheatów i modów dla pojedynczego gracza, które poprawiały doświadczenia w grze, a nie wpływały na GTA Online. Póki co jednak przypomina to walkę z wiatrakami, bo w miejsce jednego usuniętego nielegalnego oprogramowania, chwilę później pojawia się kilka nowych klonów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Take Two zleciło przeszukanie domów twórców cheatów do GTA Online

 0