Tanie MacBooki jednak realne? Apple pracuje nad nową linią urządzeń

Tanie MacBooki jednak realne? Apple pracuje nad nową linią urządzeń

Apple ma przygotowywać serię tanich MacBooków, które zachęcą do kupna klientów z mniej zasobnym portfelem. Będzie to nowa linia produktów sygnowana doskonale znanym logo z nadgryzionym jabłkiem, ale oczywiście w przypadku obniżenia ceny producent pójdzie na pewne kompromisy.

Apple szykuje nową linię tanich MacBooków

MacBooki do tanich nie należą. Oficjalne ceny MacBooka z procesorem M1 zaczynają się od 5799 złotych, a w przypadku wersji z chipem M2 lepiej nie jest, tylko drożej. Wszystko zależy od wybranej konfiguracji urządzenia, lecz nawet wtedy na zakup komputera przenośnego Apple należy wydać niemało pieniędzy. Sprawę z tego najwyraźniej w końcu zdało sobie samo Apple, które, chociaż nie planuje obniżyć cen swojej głównej linii MacBooków to wprowadzi tańsze odpowiedniki. Według źródeł branżowych DigiTimes firma z Cupertino prawdopodobnie przygotuje oddzielną linię produktów, aby odróżnić ją od MacBooków Air oraz Pro. Nadal jednak będą to MacBooki tylko tańsze i ze zmianami względem droższych modeli.

Apple ma pracować nad nową linią tanich MacBooków, które sprawdzą się w edukacji.

Tanie MacBooki jednak realne? Apple pracuje nad nową linią urządzeń

Zewnętrzny wygląd wciąż będzie opierał się na metalowej obudowie, aczkolwiek zostanie wykonany z „innych materiałów”, co obniży koszta produkcji. Wydaje się, że ramy czasowe wprowadzenia na rynek rzekomej nowej serii MacBooków zależne są od głównych dostawców Apple, takich jak Quanta Computer i Foxconn, co sprawia, iż urządzenia raczej nie trafią na rynek w pierwszej połowie 2024 roku, tylko w drugiej.

Nie będzie to sprzęt z najwyższej półki, z kolei Apple postawi na Chromebooki i edukację. Tanie Macbooki sprawdzą się więc w podstawowych czynnościach, głównie w nauce. Jak na razie są to wyłącznie plotki, do których warto podchodzić z dystansem. Oddzielna, tańsza lina MacBooków z pewnością przyciągnęłaby klientów, którzy nie zamierzają wydawać kroci na główne laptopy Apple.

Chromebooki miały swoje pięć minut i nadal nie jest źle

Według DigiTimes Research w 2019 r. sprzedano ponad 13,9 mln Chromebooków, co oznacza wzrost do ponad 30,4 mln w 2020 r. i 33,5 mln w 2021 r., i podkreśla popularność tanich laptopów Google w sektorze edukacyjnym, zwłaszcza w czasie globalnej pandemii koronawirusa. Mówi się, że dostawy Chromebooków spadły od zakończenia obostrzeń, ale skala dostaw jest nadal większa niż przed pandemią.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tanie MacBooki jednak realne? Apple pracuje nad nową linią urządzeń

 0