Tańsza wersja gogli Apple Vision Pro wciąż będzie bardzo droga

Tańsza wersja gogli Apple Vision Pro wciąż będzie bardzo droga

Mark Gurman napisał w swoim biuletynie Power On dla Bloomberga, że ​​tańsza wersja gogli Vision Pro szykowanych przez Apple „prawdopodobnie” porzuci zewnętrzny wyświetlacz, aby obniżyć cenę urządzenia do poziomu pomiędzy 1500 a 2500 dolarów. 

Tańsza wersja = cięcia

Gurman powtarza także to, co napisał w czerwcu, że przystępniejszy cenowo wariant prawdopodobnie będzie działać na iPhone'owym chipie, będzie miał mniej aparatów i otrzyma ekrany o niższej rozdzielczości.

Apple „prawdopodobnie” porzuci zewnętrzny wyświetlacz, aby obniżyć cenę urządzenia do poziomu pomiędzy 1500 a 2500 dolarów. 

Porzucenie zewnętrznego wyświetlacza oznacza, że ​​Apple wykastruje tańsze gogle z jednej z najważniejszych funkcji Vision Pro, czyli EyeSight. Ta umożliwia wizualizację oczu i mimiki użytkownika na zewnętrznym wyświetlaczu, pokazując innym osobom, co widzi i doświadcza osoba korzystająca z headsetu. Gdy jesteśmy w pełni zaangażowani w wirtualne doświadczenia, na wyświetlaczu pojawiają się różne animacje, które dodatkowo wzmacniają wrażenia. Był to jedna z głównych funkcji promowanych podczas ogłoszenia Apple Vision Pro, choć tak naprawdę nie wydaje się, by miała aż tak duże znaczenie dla użytkowników. 

Apple Vision Pro AR

Nic co wypuszczane z logiem Apple nie jest tanie, chociaż 1500 dolarów jest z pewnością bardziej zjadliwe niż 3500 USD za Vision Pro. Jeśli jednak cena wynosić będzie 2500 dolarów, to wiele zależeć będzie od tego, czy chip iPhone'a i inne zmiany sprzętowe zapewnią dobre działanie oprogramowania. Zwłaszcza, jeśli firma ma nadzieję na przyciągnięcie ludzi, którzy jeszcze nie zdecydowali, czy chcą tego typu sprzętu w swoim życiu.

Apple już szykuje Vision Pro 2

Tymczasem, według Gurmana trwają już prace nad kontynuacją premium Vision Pro. Następca będzie miał funkcję EyeSight i potencjalnie lżejszą konstrukcję, w której zostaną zastosowane wbudowane soczewki korekcyjne dla tych, którzy ich potrzebują, zamiast wkładek Zeissa, z którymi zadebiutuje pierwsza generacja, planowana na początek 2024 roku. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tańsza wersja gogli Apple Vision Pro wciąż będzie bardzo droga

 0