Tańsze płyty pod Coffee Lake z chipsetem B360 pojawią się szybciej?

Tańsze płyty pod Coffee Lake z chipsetem B360 pojawią się szybciej?

Dobra wiadomość dla wszystkich wyczekujących tańszych płyt kompatybilnych z procesorami Coffee Lake. W bazie wyników SiSoftware pojawił się właśnie wpis dotyczący konstrukcji z chipsetem B360, co świadczy o tym, że pierwsze modele znajdują się już w fazie testów.

Jak wiadomo, układy Coffee Lake pomimo wykorzystania znanej jeszcze z czasów Skylake'ów podstawki LGA 1151, wymagają płyt głównych z nowymi układami logiki serii 300. Na ten moment oferowane są jedynie najdroższe konstrukcje oparte o chipset Z370, podczas gdy przystępniejsze cenowo alternatywy datowane są dopiero na przyszły rok. Wstępnie mówiło się o I kwartale, nie wykluczając końcówki tegoż, czyli przełomu marca oraz kwietnia. Wydaje się jednak, iż ekonomiczne płyty dla procesorów Intela 8. generacji mogą pojawić się wcześniej. Do bazy wyników SiSoftware trafił właśnie wpis dotyczący modelu C7B360-CB-M marki SuperMicro. Analizując nomenklaturę tego producenta, wiadomo, iż chodzi o płytę główną formatu Micro ATX, opartą o B360.

Co ciekawe, marka SuperMicro już wcześniej wystąpiła w kontekście przecieków dotyczących Coffee Lake'a. Na dokładnie 85 dni przed sklepową premierą chipsetu Z370 we wspomnianej bazie SiSoftware pojawiła się płyta C7Z370-CG-L. Czyżby oznaczało to, że podobny czas dzieli nas od debiutu B360? To bardzo możliwe. Nie da się ukryć, zdecydowanie najciekawszym układem z rodziny Coffee Lake jest Core i5-8400. Ten wyposażony w sześć fizycznych rdzeni chip w Polsce kosztuje około 900 złotych, a jego zablokowany mnożnik skutecznie podważa sens inwestowania w topowy układ logiki. Cenowo rzeczony procesor rywalizuje z Ryzenem 5 1600, ale jednostka AMD kompatybilna jest z blisko dwukrotnie tańszymi płytami, co stanowi mocny argument ekonomiczny. Kiedy jednak na półkach pojawią się tańsze płyty dla Coffee Lake'a, cała rywalizacja w tym sektorze z pewnością nabierze kolorytu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tańsze płyty pod Coffee Lake z chipsetem B360 pojawią się szybciej?

 0