Tapo T300 – TP-Link prezentuje inteligentny czujnik zalania

Tapo T300 – TP-Link prezentuje inteligentny czujnik zalania

Wyciek wody spowodowany np. nieszczelnością instalacji może spowodować wiele szkód. Dlatego tak ważne jest jak najwcześniejsze wykrycie obecności wody w monitorowanym pomieszczeniu. TP-Link wprowadza do sprzedaży inteligentny czujnik zalania Tapo T300, dzięki któremu użytkownik w porę zostanie poinformowany o jakichkolwiek wyciekach wody.

TP-Link, firma znana głównie z produkcji sprzętu komputerowego w tym popularnych routerów, tym razem prezentuje inteligentny czujnik zalania, który ostrzeże użytkowników o wszelkich wyciekach wody. Tapo T300 zawiera 6 sond o wysokiej czułości, które po wykryciu wody natychmiast powiadomią o tym użytkownika, wysyłając powiadomienie push na telefon. Oprócz tego Tapo T300 może aktywować również syrenę o głośności aż 90 dB. Podobnie jak inne zasilane bateryjnie czujniki z serii Tapo do poprawnego działania wymagają huba Tapoz serii Tapo.

Tapo T300 to czujnik zalania zawierający 6 sond o wysokiej czułości, które po wykryciu wody natychmiast powiadomią o tym użytkownika, wysyłając powiadomienie push na telefon.

Tapo T300 – TP-Link prezentuje inteligentny czujnik zalania

To z kolei pozwala tworzyć tzw. sceny na wypadek wykrycia zalania. Przykładowo czujnik Tapo T300 oprócz wysłania powiadomienia na telefon i włączenia syreny, może także uruchomić alarm na samym hubie lub w przypadku integracji ze smart żarówką także zmienić kolor światła uruchomić alarm świetlny w salonie.

Tapo T300 posiada klasę czelności IP67. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, w efekcie da radę je umieścić w dowolnym miejscu najbardziej narażonym na zalanie np. w łazience, pod zlewem lub pod zmywarką. Dwie baterie AAA gwarantują do 3 lat nieprzerwanej pracy. W przypadku instalacji wystarczy pobrać darmową aplikację TP-Link Tapo na urządzenia mobilne z Android lub iOS, by mieć wszystko pod kontrolą.

Tapo T300 – TP-Link prezentuje inteligentny czujnik zalania

Sprzęt jest dostępny w sprzedaży w cenie ok. 70 PLN. Czujnik został objęty dwuletnią gwarancją. Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie internetowej T300.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tapo T300 – TP-Link prezentuje inteligentny czujnik zalania

 0