Targi E3 w tym roku powrócą w wirtualnym wydaniu

Targi E3 w tym roku powrócą w wirtualnym wydaniu

Ten rok, podobnie jak poprzedni, ze względu na wciąż panującą pandemię koronawirusa COVID-19 musi obejść się bez tradycyjnych konwentów i wydarzeń, dlatego też E3 2021 przybierze jedynie wirtualną formę. Electronic Software Association zapowiedziało, że tegoroczne targi gier będą bezpłatne i odbędą się w dniach 12-15 czerwca. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku wydarzenie w ogóle się nie odbyło. W zapowiedzianym właśnie wirtualnym wydaniu targów swój udział potwierdzili już Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games i Koch Media, a spodziewać mamy się więcej wystawców, którzy dołączą do tej listy.

Plotki się potwierdziły i targi E3 odbędą się całkowicie cyfrowej w formie.

Co z E3 2021? Targi mają odbyć się całkowicie w formie zdalnej

Wygląda jednak na to, że Sony ponownie ominie E3, a na chwilę obecną na liście brakuje także Activision Blizzard i EA. Ten ostatni postawić może jednak na własne wydarzenie EA Play, które przeważnie organizowane jest w tym samym czasie co targi E3, a gry Activision (głównie nowe Call of Duty) mogą pojawić się na konferencji innego giganta (np. Microsoftu). „Przez ponad dwie dekady targi E3 były głównym miejscem prezentacji tego, co najlepsze w branży gier wideo, jednocząc jednocześnie świat poprzez gry” - powiedział w Stanley Pierre-Louis, prezes i dyrektor generalny ESA. „Zmieniamy tegoroczne targi E3 w bardziej inkluzywne wydarzenie, ale nadal będziemy starać się ekscytować fanów dużymi nowościami i możliwościami zajrzenia do branży od środka, które sprawią, że wydarzenie to stanie się niezbędnym centrum gier wideo” - dodał.

Dokładny format nie został jeszcze ujawniony, chociaż prawdopodobnie będzie zawierał wiele wcześniej nagranych prezentacji i wywiadów, a także demonstracje gry. Na pewno nie zabraknie też tony nowych zwiastunów. E3 zazwyczaj zarabia dla ESA dużo pieniędzy z samych biletów, więc jest to kolejne uderzenie dla budżetu tej grupy handlowej. Gracze teoretycznie mogą się cieszyć, że wydarzenie będzie udostępnione za darmo, ale z drugiej strony zapewne nie będzie się to różnić od tego, jak większość z nas śledziła te targi w sieci w poprzednich latach. Organizacja zakończyła swoje ogłoszenie stwierdzeniem: „ESA nie może się doczekać powrotu, aby osobiście świętować E3 2022”. Miejmy nadzieję, że tak się stanie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Targi E3 w tym roku powrócą w wirtualnym wydaniu

 0