Targi MWC 2021 przesunięte na lato. Tylko, czy to ma sens?

Targi MWC 2021 przesunięte na lato. Tylko, czy to ma sens?

Tegoroczna edycja targów Mobile World Conference (MWC) odbywających się w Barcelonie była jedną z pierwszych ofiar pandemii koronawirusa COVID-19, jeśli chodzi o branżowe imprezy. Wydarzenie tradycyjnie planowane było na luty, ale po dłuższej debacie zdecydowano się je odwołać ze względu na kwestie bezpieczeństwa - sytuacja w Europie nie wyglądała wtedy jeszcze źle, ale jak wiadomo na tego typu targi przyjeżdża mnóstwo wystawców z Azji. Niestety, kolejna edycja MWC, która planowana była na marzec 2021 roku, właśnie została opóźniona o kilka miesięcy. Zamiast odbyć się jeszcze zimą, wydarzenie przełożone zostało przez GSMA (branżowe stowarzyszenie stojące za MWC) na wczesne lato, a konkretniej na termin od 28 czerwca do 1 lipca 2021 roku.

Mobile World Conference 2021 przełożone zostało przez GSMA (branżowe stowarzyszenie stojące za MWC) na wczesne lato.

GSMA tłumaczy, że podjęło taką decyzję, by upewnić się, że impreza będzie bezpieczna, pomimo trwającej pandemii. Biorąc pod uwagę, że jesienią i zimą specjaliści spodziewają się zwiększenia liczby zakażeń, marcowa data wydawała się zbyt ambitna i niebezpieczna z punktu widzenia odwiedzających barcelońskie targi. Wiele osób wątpiło, że uda się zorganizować wydarzenie w tej dacie, więc opóźnienie nie jest tak dużym zaskoczeniem. GSMA obiecuje w zamian “unikalne wydarzenie, którego nie można pominąć”. To ma być wspierane przez “wirtualne elementy”, a stowarzyszenie zapewniło, że będzie ściśle pracowało z władzami Barcelony, by uzyskać pełną zgodę na nową datę. Otrzymaliśmy także zapewnienie powrotu do pełnego rocznego cyklu wydarzeń MWC w Szanghaju, Barcelonie i Los Angeles.  

Na tę chwilę nie wiadomo jednak, którzy wystawcy zdecydują się wziąć udział w MWC 2021 w czerwcu. Wielu producentów urządzeń mobilnych, w tym np. Sony, LG, Amazon, Amazon, Intel Facebook czy Nokia, porzuciło MWC 2020 zanim impreza została odwołana i nie wiadomo, czy powrócą do niej w przyszłym roku. Poza tym, wiele z firm może zechcieć zachować swój cykl wydawniczy, wypuszczając nowe flagowe modele późną zimą i wiosną i tym samym nie będzie miało nic ciekawego do pokazania w połowie roku. Jak więc widać, jest tu sporo wątpliwości i nie jesteśmy przekonani, czy MWC w nowej dacie ma większy sens. Dopóki jednak sytuacja na świecie się nie unormuje, musimy liczyć się z takimi niedogodnościami.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Targi MWC 2021 przesunięte na lato. Tylko, czy to ma sens?

 0