TCL Fold 'n Roll to jednocześnie składany i rozwijany smartfon

TCL Fold 'n Roll to jednocześnie składany i rozwijany smartfon

Firma TCL zaprezentowała swój pomysł na składany i rozwijany smartfon w postaci koncepcyjnego urządzenia o zmyślnej nazwie Fold ‘n Roll. W odróżnieniu od rozwiązań konkurencji, które stawiają albo na rozkładanie ekranu telefonu, albo jego rozwijanie (jak w prezentowanym niedawno koncepcie LG), w tym przypadku mamy do czynienia z 3 w 1. Na razie TCL ujawniło jedynie prototyp, ale pierwsze urządzenie firmy z elastycznym wyświetlaczem pojawić ma się na rynku jeszcze w tym roku, choć raczej nie będzie to Fold ‘n Roll, a szkoda, gdyż urządzenie zapowiada się naprawdę oryginalnie, więc zapewne nie brakowałoby chętnych na zakup, nawet jeśli cena byłaby bardzo wysoka (mówimy o pięciocyfrowych kwotach). 

Firma TCL zaprezentowała swój pomysł na składany i rozwijany smartfon w postaci koncepcyjnego urządzenia o zmyślnej nazwie Fold ‘n Roll.

TCL Fold ’n Roll jest smartfonem składanym w taki sposób, że ekran pozostaje na zewnątrz i ma zwijany mechanizm, który rozszerza rozłożony ekran. Firma połączyła zawiasy nowej generacji i mechanikę, aby pozwolić sobie na tak nietypowe rozwiązanie. Wyświetlacz domyślnie mierzy 6,87 cala, ale po rozłożeniu rozrasta się do 8,85 cala (co czyni go największym jak dotąd składanym ekranem), a rozwijany mechanizm rozszerza go aż do 10 cali. Co ważne, zmienia to proporcje, co sprawia, że ​​lepiej nadaje się do multimediów niż typowy kwadratowy „składak”. Powyżej możecie zobaczyć urządzenie w akcji na wideo. TCL jest bardzo zainteresowane zaawansowanymi technologiami ekranów, gdyż jest firmą macierzystą CSOT, chińskiego producenta dużych wyświetlaczy, którego działalność obejmuje wszystko, od małych ekranów telefonów po duże telewizory. Przedsiębiorstwo zaczęło tworzyć elastyczne panele OLED w czwartym kwartale 2019 roku.

Firma skontaktowała się również z partnerami w celu znalezienia sposobu wykorzystania szkła, aby uczynić ekran bardziej wytrzymałym (fakt, że znajduje się on na zewnątrz, sprawia, że ​​jest bardziej wrażliwy na uszkodzenia). Prototyp wykorzystuje plastik, co nie jest najlepszą ochroną, gdyż ten można łatwo zarysować nawet paznokciem. TCL Fold ’n Roll to jak na razie jedynie prototyp i producent ostrzega, że ​​minie trochę czasu, zanim urządzenia 3 w 1, takie jak Fold'n Roll, pojawią się w sklepach. Jeszcze w tym roku zobaczymy prostsze urządzenie z elastycznym ekranem, ale firma nie ujawniła nic na temat jego designu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TCL Fold 'n Roll to jednocześnie składany i rozwijany smartfon

 0