TCL opracowuje smartfon, który zarówno się składa, jak i zwija

TCL opracowuje smartfon, który zarówno się składa, jak i zwija

Na rynku nie brakuje składanych smartfonów, których chyba największą wadą jest wysoka cena. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz ze wzrostem liczby tych urządzeń w dystrybucji ich wartość będzie atrakcyjniejsza. Producenci obok składanych urządzeń chcieliby mieć także zwijane, co jednak gdyby połączyć oba warianty w jeden opracowując sprzęt, który zarówno składa się, jak i zwija? Na to pytanie odpowiedzi udziela TCL i zgodnie z pomysłem firmy elastyczny wyświetlacz będzie zarówno zwijany, jak i składany. W praktyce całość można bez problemu zamienić z telefonu w pełnoprawny tablet oraz odwrotnie. Jak to działa? Otóż część ekranu zagina się na zewnątrz, z kolei reszta rozwija do boku. Wykorzystano tutaj zawiasy DragonHinge, które zdaniem producenta pozwolą budować różnorodne smartfony.

TCL stworzyło szkic urządzenia, które wyposażono zarówno w składany, jak i zwijany wyświetlacz.

TCL opracowuje smartfon, który zarówno się składa, jak i zwija

To oczywiście tylko koncept i nie oznacza, że takie urządzenie zobaczymy w finalnej wersji w sklepach. TCL zamierza zaprezentować szczegóły projektu w przyszłym miesiącu, jednocześnie pokazując nowe telefony, o których wspominano już wcześniej. Oczekuje się, że będą to reprezentanci średniej oraz niskiej półki cenowej więc dedykowani konsumentom z mniej zasobnym portfelem. Warto wspomnieć, że TCL już od dawna tworzy głównie szkice różnych smartfonów również tych składanych czy zwijanych, ale nie wprowadziło na ten moment gotowego do kupienia produktu. Firma twierdzi jednak, że jest na dobrej drodze, aby w 2021 roku udostępnić swoją propozycję na rynku. Jeśli będzie to smartfon, który się składa i zwija z pewnością TCL zaskoczy konkurencję.

Ciężko ocenić czy taki produkt odniósłby ogromny sukces sprzedaży. Jak dotąd składane smartfony nie przyciągnęły zbyt wielu kupujących, a przeszkodą pozostaje cena, która przewyższa budżet niejednego użytkownika. Samsung chce wprowadzić w bieżącym roku przystępniejsze pod tym względem urządzenia, więc może wówczas zainteresowanie wzrośnie. Prawie dwa lata temu południowokoreańskie przedsiębiorstwo wprowadziło pierwszą generację składanego Galaxy Fold kosztującego prawie 2 tysiące dolarów. Jakiś czas później w ślady producenta poszło m.in. Huawei, które w tym roku udostępniło Mate X2.

Pokaż / Dodaj komentarze do: TCL opracowuje smartfon, który zarówno się składa, jak i zwija

 0