Tecron X40 - nowy biznesowy laptop od Toshiby

Tecron X40 - nowy biznesowy laptop od Toshiby

Toshiba, a konkretniej jej dział Client Solutions Division, wprowadził właśnie do sprzedaży nowy biznesowy notebook o nazwie Tecron X40. Jest to 14-calowy model z systemem Windows 10 Pro, który oferuje trwałą obudowę i dodatkowe zabezpieczenia klasy biznesowej.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to Toshiba zastosowała m.in. autorski BIOS, weryfikację użytkownika poprzez rozpoznawanie twarzy, czytnik linii papilarnych czy inteligentny czytnik kart pamięci (Smart Card Reader). Do wyboru będziemy mieć kilka procesorów z siódmej generacji Intel Core (Kaby Lake), a wiadomo, że bazowy model otrzyma układ Core i5-7300U ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 620, 8 GB pamięci  RAM typu DDR4-2133, 256 GB dysk SSD, 14-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli) i baterię 48 Wh, która zapewnić ma nam nawet do 18 godzin pracy na jednym ładowaniu. Japończycy wspominają także o wsparciu dla dwuzakresowej łączności bezprzewodowej WiFi 802.11ac. Poza tym, producent zapewnia, że zainteresowani będą mogli wybierać sposób wielu konfiguracji w zakresie CPU, GPU, pamięci i dysków.

Tecron X40 to biznesowy laptop oferujący wiele funkcji związanych z naszym bezpieczeństwem, solidną specyfikacją i wzmacnianą obudowę, a do tego pochwalić może się zgrabną formą

Nie powinniśmy także narzekać na porty, bo znajdziemy tu m.in. HDMI, 3x USB 3.0 czy nawet szybkie złącze Thunderbolt 3. Poza tym, Tecron X40 jest całkiem mobilnym laptopem jak na biznesowy sprzęt. Mierzy on bowiem jedyne 16,9 mm grubości i waży tylko 1,25 kg, a warto odnotować, że otrzymał też obudowę typu Tough Body wykonaną ze stopu magnezu, która pochwalić może się certyfikatem MIL-STD-810G poświadczającym jej odporność na trudne warunki atmosferyczne czy uszkodzenia. Całości dopełniają zaś głośniki Harman Kardon oraz 3-letnia gwarancja. Cena Tecron X40 zaczyna się od 1329 USD za bazowy model, a wraz z laptopem możemy nabyć także stację dokującą Thunderbolt 3 wycenioną na 299 USD oraz różnego rodzaju adaptery USB typu C (ich ceny zaczynają się od 45 USD, a kończą na 90 USD).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tecron X40 - nowy biznesowy laptop od Toshiby

 0