Tego się nie spodziewaliśmy. Nowy Snapdragon będzie słabszy od poprzednika

Tego się nie spodziewaliśmy. Nowy Snapdragon będzie słabszy od poprzednika

Snapdragon 7 Gen 3 dopiero zadebiutuje jako następca chipa Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2, ale w internecie już pojawiły się szczegóły jego specyfikacji, które dają wyobrażenie o tym, czego możemy spodziewać się po nowym procesorze mobilnym średniej klasy.

Tipster ujawnił część bieżących testów nadchodzącego chipa, sugerując, że będzie on nieco wolniejszy od poprzedniej generacji. Qualcomm wprowadził na rynek swój obecny układ Snapdragon 7+ Gen 2 w marcu 2023 r. Według informacji udostępnionych przez Digital Chat Station na Weibo, rzekomy Snapdragon 7 Gen 3 firmy Qualcomm to ośmiordzeniowy chipset z procesorem graficznym Adreno 720. Ma być wyposażony w rdzeń Cortex-A715 o taktowaniu 2,63 GHz, trzy rdzenie o taktowaniu 2,4 GHz i cztery rdzenie o taktowaniu 1,8 GHz.

Według najnowszych przecieków Snapdragon 7 Gen 3 będzie miał niższe taktowanie oraz słabszy rdzeń główny niż jego poprzednik, co może zwiastować nieco niższą wydajność.

Jeśli porównamy specyfikacje tego chipa z tym, który Qualcomm wprowadził na rynek na początku tego roku, okazuje się, że nowy chip będzie nieco mniej wydajny od Snapdragona 7+ Gen 2. Wydany w marcu mobilny procesor jest wyposażony w Adreno 725 GPU, mocny rdzeń Cortex X2 taktowanym zegarem 2,91 GHz, trzy wydajne rdzenie Cortex-A710 o maksymalnej częstotliwości 2,49 GHz oraz cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A510 taktowane zegarem 1,8 GHz. Widzimy tutaj, że poprzednik miał wyżej taktowane wszystkie z wydajnych rdzeni.

Tipster sugeruje, że smartfony producentów takich jak Vivo, Honor i Xiaomi będą wykorzystywać chip Snapdragon 7 Gen 3, oznaczony kodem modelu SM7550. Podobnie jak jego poprzednik, nowy układ zostanie wyprodukowany w technologii 4 nm firmy TSMC, co zapowiada lepszą wydajność energetyczną w porównaniu do innych smartfonów wyposażonych w procesory mobilne średniej klasy.

Chociaż Qualcomm nie ogłosił jeszcze daty premiery rzekomego układu Snapdragon 7 Gen 3, firma prezentując w marcu Snapdragon 7+ Gen 2, z modemem Snapdragon X62, obsługą Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 i Android Ready SE, pokazała pewne zaawansowane funkcje dla zastosowań cyfrowych. Spodziewamy się, że szczegóły dotyczące Snapdragona 7 Gen 3 ujrzą światło dzienne w pierwszym kwartale 2024 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tego się nie spodziewaliśmy. Nowy Snapdragon będzie słabszy od poprzednika

 0