Tegoroczne iPhone`y wciąż z układami Qualcomm. Kiedy do gry wejdzie Intel?

Tegoroczne iPhone`y wciąż z układami Qualcomm. Kiedy do gry wejdzie Intel?

Nowy raport opublikowany przez Fast Company sugeruje, że Apple w ciągu 2018 roku wciąż będzie polegać na układach pochodzących z fabryk Qualcomm. Przejście na chipy Intela będzie możliwe najwcześniej w 2019 roku.

Intel rozpoczął już kilka lat temu współpracę z Apple, jednakże to Qualcomm zgarnął lwią część udziału w tym biznesie. Wszystko toczyłoby się jak dotychczas, gdyby nie woja, która rozpętała się pomiędzy producentem chipów a Apple. Nie jest tajemnicą, że ostatnio Apple mocno przyspieszało pełną adaptację urządzeń Intela, jednakże obawa przed problemami z zaopatrzeniem, będzie powstrzymywać producenta iPhone'ów przed podejmowaniem gwałtownych ruchów w tym roku. Raport pokazuje, że Apple planuje rozdzielić dostawy podzespołów na tych dwóch dostawców, przy czym 70% przypadnie Intelowi, a pozostałe 30% to wciąż dostawy od Qualcomm, z zastrzeżeniem, że proporcje te mogą się zmienić, jeśli Intel nie podoła zadaniu. Oczywiście możliwy jest i scenariusz, w którym Intel dostarczy więcej układów niż jest zakładane, jednakże źródła donoszą, że wątpliwe jest zrealizowanie dostaw na podanym poziomie.

Pierwsze urządzenia Apple z układami Intela na pokładzie zobaczymy najwcześniej w przyszłym roku

Co powoduje takie opóźnienia? Intel produkuje chipy w nowym procesie technologicznym. Ponieważ dopiero rozpoczynają ten proces, nie ma pewności, że będą w stanie podołać tak ogromnym zamówieniom, wymaganym przy wprowadzaniu na rynek nowego produktu. Apple bardzo chce całkowicie odciąć się od Qualcomm, jednakże wygrywa tutaj rozsądek. Istotny również jest tutaj fakt, że oryginalny producent układów dla Apple został kilka lat temu kupiony właśnie przez Intela, zbiegło się to właściwie z momentem gdy Apple w 2011 roku weszło w porozumienie z Qualcomm. Niedawno Apple odnowiło dawne znajomości i rozpoczęło powolny proces ponownej zmiany dostawcy. Qualcomm już wykazuje zmniejszenie wpływów pochodzących od Apple. Teraz wszystko zależy od mocy przerobowych Intela.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tegoroczne iPhone`y wciąż z układami Qualcomm. Kiedy do gry wejdzie Intel?

 0