Tekken 7 - rozgrywka w rozdzielczości 4K

Tekken 7 - rozgrywka w rozdzielczości 4K

Za pośrednictwem serwisu YouTube, Nvidia opublikowała ponad trzyminutowy fragment gameplay'a ze zbliżającego się wielkimi krokami Tekkena 7. Video zarejestrowano w rozdzielczości 4K i 60 kl./s, na komputerze wyposażonym w kartę graficzną GeForce GTX 1080. Przy okazji udostępniono także wywiad z twórcą gry, Katsuhiro Haradą, dotyczący szczegółów technicznych pecetowej konwersji.

Tekken 7 to pierwsza gra z tej serii, która trafi na komputery osobiste.

Gra powstaje w oparciu o popularny silnik Unreal Engine, co zdaniem Harady jest jednym z dwóch głównych czynników przemawiających za przygotowaniem wersji na komputery osobiste - drugi to bliskość architektury współczesnych konsol z pecetami. Japończyk stwierdza,  że choć seria Tekken wywodzi się z konsol marki Sony, a jej geneza sięga jeszcze czasów świetności pierwszej PlayStation, to każda kolejna platforma stanowi świetną okazję do poszerzenia grona odbiorców. Najnowsze wydanie gry ma być w dużej mierze nastawione na początkujących odbiorców, również tych, którzy po Tekkena sięgną po raz pierwszy.

W produkcji znajdziemy ponoć rozbudowany tryb fabularny, który przybliży uniwersum i pozwoli zapoznać się z mechaniką. Póki co brakuje jednak szczegółów na temat tegoż trybu - najprawdopodobniej będzie to po prostu seria walk powiązanych wątkiem fabularnym, być może z opcjonalnym samouczkiem. Ostatecznie wszystkiego dowiemy się pod koniec lutego, bo właśnie na ten okres datowana jest premiera gry. Poza pecetami swoje wydanie otrzymają oczywiście konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tekken 7 - rozgrywka w rozdzielczości 4K

 0