Telegram wyprzedza TikToka i jest najpopularniejszą aplikacją mobilną

Telegram wyprzedza TikToka i jest najpopularniejszą aplikacją mobilną

Firma analityczna Sensor Tower opublikowała raport dotyczący najpopularniejszych aplikacji mobilnych na świecie w styczniu 2021 roku. Według statystyk TikTok czyli ubiegłoroczny hit zyskujący na popularności głównie dzięki pandemii COVID-19 musiał ustąpić pierwszeństwa Telegramowi, który stał się liderem wśród programów niezwiązanych z grami. W ubiegłym miesiącu komunikator pobrano 63 miliony razy, czyli 3,8 razy więcej niż w analogicznym czasie 2020 roku. TikTok jest na drugim miejscu z 62 milionami instalacji. Signal, Facebook i WhatsApp zamknęły pierwszą piątkę w styczniu. Słabsza pozycja tego ostatniego jest najpewniej spowodowana skandalem związanym z nową polityką gromadzenia danych, które mają być przekazywane platformie społecznościowej Marka Zuckerberga, co spotkało się z negatywną reakcją internautów.

Według statystyk ubiegłoroczny hit zyskujący na popularności głównie dzięki pandemii COVID-19 musiał ustąpić pierwszeństwa Telegramowi, który stał się liderem wśród programów niezwiązanych z grami.

Telegram wyprzeda TikToka i jest najpopularniejszą aplikacją mobilną

Szpilę WhatsAppowi wbili też rywale m.in. Microsoft reklamujący Skype jako lepsze narzędzie do komunikacji. Należy wspomnieć, że WhatsApp był liderem w wersji na Androida w listopadzie poprzedniego roku. Stawkę zamykają jeszcze Snapchat oraz Messenger. Dziwi odrobinę brak Zooma w pierwszej piątce, ponieważ wskazywano, że to właśnie ta aplikacja zyskuje na kłopotach WhatsAppa najmocniej, tymczasem część użytkowników wybierała inne rozwiązania. Telegram ogłosił już, że w styczniu do komunikatora dołączyło 100 milionów osób, z kolei Pawieł Durow (jego twórca) nazwał to, co się dzieje - "Największą cyfrową migracją w historii ludzkości". Telegram otrzymał dużą aktualizację na Androida oraz iOS wnoszącą szereg elementów przydatnych w codziennym użytkowaniu np. dotyczących historii rozmów.

Singal, żeby sprostać wymaganiom nowych odbiorców planuje przeprowadzić zmiany w swojej aplikacji, przykładowo już teraz zwiększono limit połączeń grupowych z pięciu do ośmiu użytkowników, a w trakcie implementacji są jeszcze m.in. animowane naklejki. Co ciekawe WhatsApp przyznał, że 8 lutego nie odetnie użytkownikom dostępu do usługi ani nie usunie konta w sytuacji, gdy nie zaakceptują oni zmian w regulaminie. Firma chce teraz by odbiorcy do 15 maja mogli spokojnie zapoznać się z nowymi regułami.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Telegram wyprzedza TikToka i jest najpopularniejszą aplikacją mobilną

 0