Telltale Games daje nadzieję na ukończenie The Walking Dead

Telltale Games daje nadzieję na ukończenie The Walking Dead

Ubiegły tydzień przyniósł nam przykre informacje o zamknięciu dwóch uznanych producentów gier. Najpierw Capcom poinformował o zamknięciu zespołu z Vancouver, które odpowiadało  za serię Dead Rising, a następnie w miniony weekend dowiedzieliśmy się o likwidacji studia Telltale Games, gdzie zredukowano załogę z 310 pracowników do zaledwie 25 osób, pozostawiając trzon, którego zadaniem jest jedynie dokończenie jednego z projektów. Pomimo tego, iż mieliśmy świadomość, że kolejne gry tej ekipy nie sprzedają się najlepiej, to jednak wiadomość o nagłym zamknięciu była dużym zaskoczeniem (nawet dla samych pracowników, ponieważ Emily Grace Buck - narrative designer - napisała, że wszyscy odprawieni członkowie zespołu musieli opuścić budynek w ciągu zaledwie 30 minut) i uruchomiła nawet specjalną akcję w branży gier, gdzie najwięksi producenci wyrażają wsparcie dla Telltale Games, publikując Tweety oznaczone hashtagiem #TelltaleJobs i oferują pracę zwolnionej załodze.

Najwięksi producenci wyrażają wsparcie dla Telltale Games, publikując Tweety oznaczone hashtagiem #TelltaleJobs i oferują pracę byłym pracownikom studia.

Graczom również nie brakuje empatii, co widać na podstawie licznych wpisów w sieci, ale ci zastanawiają się też, co z porzuconymi grami. Zacznijmy od tego, że Netflix potwierdził dotychczasowe plotki o tym, że pozostała ekipa Telltale ukończy dla nich Minecraft: Story Mode. Większość osób bardziej interesuje jednak los flagowej serii tego studia, czyli The Walking Dead. Jak bowiem wiadomo, dziś debiutuje na rynku drugi epizod ostatniego sezonu tego growego serialu, ale ten od początku planowany był na 4 odcinki i z dotychczasowych doniesień wynikało, że zostanie przerwany. Pojawiło się jednak światełko w tunelu i Telltale Games poinformowało za pomocą Twittera, że być może uda się dokończyć ten projekt. Studio pochwaliło się, że otrzymało propozycje od wielu partnerów, którzy są zainteresowani sfinalizowaniem The Final Season. Telltale zachowawczo jednak podkreśla, że nie może złożyć na chwilę obecną żadnej obietnicy, ale aktywnie pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji, by wypuścić na rynek 3 i 4 epizod.

Seria The Walking Dead bazująca na popularnym komiksie (który zyskał większą sławę dzięki serialowi telewizyjnemu) cieszyła się największą popularnością w portfolio firmy i to właśnie ona przyczyniła się nie tylko do popularyzacji studia, ale i epizodycznych gier przygodowych, gdzie głównym zadaniem gracza jest podejmowanie trudnych wyborów (raczej trudno wyobrazić sobie Life is Strange bez The Walking Dead). Niestety, biorąc pod uwagę problemy Telltale Games, nawet jeśli deweloperowi uda się dokończyć The Walking Dead, to nie ma większych nadziei na zapowiedziany drugi sezon The Wolf Among Us, nie mówiąc już o kontynuacjach Gry o Tron, Batmana czy Strażników Galaktyki. Mimo wszystko są to dobre wieści przede wszystkim dla graczy, którzy z góry wykupili przepustkę na wszystkie odcinki ostatniego sezonu The Walking Dead. Kto wie, może jednak zwieńczenie przygód Clementine okaże się takim sukcesem, że Telltale Games nabierze wiatru w żagle, czego im życzymy (tym bardziej, że w wśród zwolnionej załogi są osoby, które zaczęły pracować w studio zaledwie tydzień wcześniej, a jedna z osób przeprowadziła się nawet na drugi kraniec kraju, by dołączyć do tego zespołu).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Telltale Games daje nadzieję na ukończenie The Walking Dead

 0