Telltale Games zlikwidowane. Co z The Walking Dead i The Wolf Among Us?

Telltale Games zlikwidowane. Co z The Walking Dead i The Wolf Among Us?

Jeden z najbardziej docenianych deweloperów ostatniej dekady zamyka swoją działalność. Wczoraj pojawiały się niezliczone wiadomości na Twitterze od dziennikarzy i teraz już byłych pracowników, że Telltale Games, producent rozbudowanych fabularnie gier takich jak The Walking Dead czy The Wolf Among Us i wielu innych, masowo zwalnia pracowników. Zespół nagle z 310 pracowników skurczył się do zaledwie garstki 25 osób, co oznacza, że aż 285 pracowników znalazło się bruku. Skasowane zostały ambitne projekty jak kolejny sezon The Walking Dead i zaplanowana na rok 2019 druga część The Wolf Among Us. Do skutku nie dojdzie również produkcja przygodówki opartej o serial Netflixa - Stranger Things. Oczywiście pojawiały się sygnały ostrzegawcze sugerujące kiepską kondysję dewelopera, jednakże mało kto mógł przewidzieć tak kiepski obrót sytuacji.

To kolejne w tym tygodniu po Capcom Vancouver zamknięte studio i ogromna strata dla branży gier.

W listopadzie ubiegłego roku studio dokonało redukcji załogi o 90 osób, co stanowiło aż 25 procent ówczesnej obsady. Na początku tego roku do prasy przenikały natomiast informacje o toksycznej atmosferze pracy i chaosie panującym w studiu. Po kilku zmianach na wyższych stanowiskach, Telltale skupiło się na produkcji The Walking Dead: The Final Season i przejściu na silnik Unity, który miał być nowym startem dla tego dewelopera. Okazało się jednak, że to za mało i zbyt późno. Na domiar złego fani powoli zaczynali się odwracać od Talltale, zarzucając twórcom powtarzalność w grach. "Telltale Games podjęło trudną decyzję zamknięcia większości studia w związku rokiem naznaczonym wyzwaniami nie do pokonania. Większość załogi została zwolniona, a mała grupa 25 pracowników ma dopełnić zobowiązań wobec zarządu i partnerów. Telltale wyda oświadczenie dotyczące produktów w swoim portfolio w nadchodzących tygodniach" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Fani mieli nadzieję, że te zobowiązania dotyczą The Walking Dead: The Final Season, którego pierwszy odcinek jest już dostępny, a w przyszłym tygodniu ukaże się kolejny. Niestety według anonimowych źródeł, które zgłosiły się do USGamer, pozostałych w pracy 25 osób zamiast kończyć The Walking Dead: The Final Season, będzie zajmować się produkcją dla Netflixa o nazwie Minecraft Story Mode TV. Ekipa odpowiedzialna za The Walking Dead została w całości zwolniona, a gra zakończy się na Epizodzie 2. Oczywiście ze względu na nieoficjalne źródło tej informacji, trzeba podchodzić do niej z dystansem. Zwolnieni pracownicy nie będą jednak z pewnością długo szukać pracy, bo propozycje dla nich przygotowali najwięksi, jak chociażby Ubisoft.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Telltale Games zlikwidowane. Co z The Walking Dead i The Wolf Among Us?

 0