Ten wariant PlayStation 5 kosztuje prawie milion dolarów. Konsola jest ze złota

Ten wariant PlayStation 5 kosztuje prawie milion dolarów. Konsola jest ze złota

W tym momencie kupno konsoli Sony PlayStation 5 jest praktycznie niemożliwe, a przynajmniej nie w normalnej, rynkowej cenie. Zainteresowanie urządzeniem jest tak duże, że wszystkie egzemplarze wyprzedają się w ciągu kilku minut i w tym momencie zarówno sklepy, jak i sami użytkownicy czekają na kolejne dostawy. Niestety, sytuację postanowili wykorzystać wszelkiej maści handlarze, którzy kupili pełno egzemplarzy PS5 i teraz próbują je sprzedawać po zawyżonej cenie. Szybkie zerknięcie na aukcje dowodzi, że konsolę da się kupić, ale od kilkuset do nawet ponad 2000 złotych drożej niż wynosi jej sugerowana cena. To jednak nic w porównaniu z modelem, który ma w swojej ofercie firma Caviar Royal Gift. Za niego trzeba zapłacić prawie milion dolarów. Czemu aż tak dużo? Ponieważ do budowy tego wyjątkowego egzemplarza wykorzystano drogi kruszec.

W ofercie firmy Caviar Royal Gift jest konsola PlayStation 5 za prawie milion dolarów.

Złote PlayStation 5

W opisie tej nietypowej konsoli możemy przeczytać, że boczne panele, które można łatwo wymieniać, wykonane zostały z ośmiu arkuszy odlanych z litego złota. W sumie do stworzenia obudowy wykorzystano aż 20 kilogramów tego luksusowego i bardzo drogiego kruszcu. Aktualna cena złota to nieco ponad 60 dolarów za gram, co daje cenę 1,2 mln dolarów za samo złoto użyte do zbudowana konsoli. Biorąc pod uwagę jeszcze tzw. robociznę oraz urządzenie, można uznać, że cena poniżej miliona dolarów jest niemal promocyjna. Oczywiście złotem zostały też pokryte elementy kontrolera, a konkretnie dotykowa płyta nad analogami (nie wiem, czy nadal zachowuje pełną funkcjonalność). Poza tym uchwyt pada obity został skórą z krokodyla, która również jest bardzo droga i uznawana jest za luksusową. Z oczywistych względów takie PlayStation 5 jest dużo cięższe od standardowej wersji.

Tego typu konsola to tylko ciekawostka, na którą może się zdecydować raptem kilkanaście, może kilkadziesiąt osób na świecie. W końcu wydanie miliona dolarów na konsolę to zakup, który trudno usprawiedliwić. Osoby bogate często są bogate właśnie dlatego, że nie wydają majątku na tego typu głupoty. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę rosnące ceny złota, można to uznać za pewnego rodzaju inwestycję. Prawdopodobnie z czasem wartość urządzenia będzie rosnąć. Poza tym konsola zostanie wydana tylko w jednym egzemplarzu, więc będzie to prawdziwy, biały kruk.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ten wariant PlayStation 5 kosztuje prawie milion dolarów. Konsola jest ze złota

 0