Tencent kupił twórców Back 4 Blood i Left 4 Dead

Tencent kupił twórców Back 4 Blood i Left 4 Dead

Tencent posiadający udziały w wielu firmach m.in. Epic Games czy Riot Games udał się na zakupy i nabył Turtle Rock Studios znane z wydanej w tym roku gry Back 4 Blood.

Tencent nie spoczywa na laurach. Gigant z Chin przejął Turtle Rock Studios, czyli autorów Back 4 Blood mającego swoją premierę w październiku 2021 roku. Kwota transakcji nie jest znana, ale należy oczekiwać, że wydatek nie był mały, tym bardziej że nabytkiem jest doświadczone studio. Turtle Rock Studios zostało wchłonięte przez nowego właściciela, lecz jednocześnie zachowuje swą niezależność w tym główną siedzibę w Lake Forest w Kalifornii. Ekipa będzie dalej działać nad rozpoczętymi już projektami pod przewodnictwem współzałożycieli Phila Robba oraz Chrisa Ashtona. Przejęcie nie będzie miało wpływu na Back 4 Blood dystrybuowanego przez Warner Bros. Games.

Tencent kupił Turtle Rock Studios, które odpowiada za Back 4 Blood.

Jak przyznał dyrektor generalny Turtle Rock Studios, Steve Goldstein w komunikacie prasowym deweloperzy nie mogą się doczekać, aby dołączyć do Tencent. "Globalny zasięg, głęboka wiedza o grach i bezprecedensowe wsparcie Tencent pomogą nam opracować ambitne produkcje, o których marzymy przy jednoczesnym zachowaniu autonomii podczas podejmowania decyzji" - powiedział Goldstein. Dyrektor ds. strategii Tencent Games Global, Eddie Chan, dodał, iż jego firma ceni gry od Turtle Rock Studios w tym podejścia do tworzenia kooperacyjnych tytułów opartych na rozgrywce sieciowej.

Cóż czy to przejęcie wyjdzie Turtle Rock Studios i graczom na dobre zweryfikuje przyszłość. Zespół posiada na koncie nie tylko Back 4 Blood, ale także Counter-Strike: Condition Zero z 2004 roku, które zacieśniło współpracę autorów ze Steam. Jest to rozszerzona wersja CS-a wydanego w formie dodatku. Przełomowym projektem okazał się jednak Left 4 Dead, który został całkiem pozytywnie przyjęty przez graczy i rozpoczął nowy rozdział w historii studia. Potem był jeszcze mniej udany Evolve nastawiony na zabawę sieciową shooter czy The Well reprezentujący gatunek RPG.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tencent kupił twórców Back 4 Blood i Left 4 Dead

 0