Tenda AC10 - dwupasmowy, gigabitowy router

Tenda AC10 - dwupasmowy, gigabitowy router

Tenda zaprezentowała router AC10, który ma zapewnić dwuzakresowe, gigabitowe połączenia bezprzewodowe w standardzie 802.11ac. Router ma osiągać łączną przepustowość na poziomie 1167 Mb/s.

Urządzenie wyposażono w procesor 1 GHz, wykonany w technologii 28 nm i 128 MB pamięci DDR3, co ma zapewnić dużą wydajność w obu pasmach: 2,4 GHz (300 Mb/s) i 5 GHz (867 Mb/s). Dodatkowo, każdy z czterech portów routera ma pozwolić na gigabitową transmisję danych, zarówno przy połączeniu z Internetem, jak i w sieci lokalnej. To z kolei ma się przełożyć na płynną pracę z aplikacjami sieciowymi, szybkie przesyłanie plików, wysoką jakość transmisji video i rozgrywkę w grach online bez opóźnień. Standard 802.11ac Wave 2.0 oferuje natomiast współbieżną prędkość transmisji danych w dwóch pasmach do 1167 Mb/s. Technologia bezprzewodowej poprawy sygnału rozszerza zasięg Wi-Fi, a technologia Beamforming+ ma sprawić, że sygnał przenika przez ściany.

Router wyposażono w procesor 1 GHz i 128 MB pamięci, co ma przełożyć się na wysoką wydajność urządzenia

tenda ac10

Wykorzystana technologia MU-MIMO ma umożliwić komunikację routera z wieloma urządzeniami w tej samej chwili, skracając jednocześnie czas oczekiwania na transmisję. Natomiast dostępna aplikacja Tenda WiFi pozwala na zarządzanie ustawieniami urządzenia i konfigurację sieci lokalnej z telefonu komórkowego, z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja umożliwia również zmianę ustawień sieciowych dla poszczególnych użytkowników sieci, np. włączenie kontroli rodzicielskiej czy zablokowanie wybranych stron internetowych. Tenda WiFi jest dostępna zarówno na system Android, jak i na iOS. Router będzie dostępny w Polsce w kwietniu w cenie około 185 złotych i jest objęty dwuletnią gwarancją producenta. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tenda AC10 - dwupasmowy, gigabitowy router

 0